Arctis 7 vs Arctis Pro Wireless

ardas1503

Picopat
Arkadaşlar Arctis Pro Wireless'e o kadar para vermeye değer mi yoksa Arctis 7 mi almalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. Aralarında ne fark var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse yarı yarıya bir fark var. Kesinlikle değmez. Arctic 7 tamamıyla mükemmel bir kulaklık. Ses kalitesi, tasarımı ve kalitesi yeterli. Kendim de kullandığım için öneririm. Zamanında 650 liraya almıştım. Fiyatlara ne olmuş öyle :(.

Öncelikle ses kalitesine önem veriyorsanız kablosuz oyuncu kulaklıklarından bu günlerde uzak durmanızı tavsiye ederim, piyasadaki modellerden çoğunun ses kalitesi yetersiz.

Bu iki kulaklığın birçok farklı özelliği var, şahsen en önemlisi ve Arctis Pro Wireless'ı piyasadaki diğer kulaklıklardan ayırt eden özelliği değiştirilebilir 2 bataryayla gelmesi. Pili azalınca değiştirip boş olanı şarja takabiliyorsunuz, hiç şarjı bitmiyor gibi oluyor. Bu özelliğin gerekliliği dışında bu iki kulaklığı da almak için neden pek yok, indirimde alınabilirler de şimdi lazımsa fiyatlar harbi uçmuş. MH670'ı incelemeni tavsiye ederim, Cloud Flight'lar da fiyatına göre fena değil.

Öncelikle ses kalitesine önem veriyorsanız kablosuz oyuncu kulaklıklarından bu günlerde uzak durmanızı tavsiye ederim, piyasadaki modellerden çoğunun ses kalitesi yetersiz.

Katılmıyorum. Yıllardır çoğu model kablolu, kablosuz birden çok kulaklık denedim. Genel olarak SteelSeries markasının böyle bir fiyata dediğiniz sorunları yaşatmasının imkanı yok. Bahsettikleriniz ucuz ve kalitesiz kablosuz kulaklıklar için geçerlidir. Her şeyden öte kablosuz kulaklığın verdiği konfor bile yeter bence.

Katılmıyorum. Yıllardır çoğu model kablolu, kablosuz birden çok kulaklık denedim. Genel olarak SteelSeries markasının böyle bir fiyata dediğiniz sorunları yaşatmasının imkanı yok. Bahsettikleriniz ucuz ve kalitesiz kablosuz kulaklıklar için geçerlidir. Her şeyden öte kablosuz kulaklığın verdiği konfor bile yeter bence.
SteelsSeries kulaklıklara atıfım yok, tüm kablosuz oyuncu kulaklıkları doğası gereği ses kalitesi kablolulardan daha düşük olur. Özellikle mikrofonları. Kablosuz olmanın verdiği konfor başka tabi, ben de hala iyi bir kablosuz kulaklık arıyorum ama piyasadaki çoğu modelin eksileri hala fazla bence. Arctis 1, 7 ve Pro Wireless'lar doğru fiyata bulunurlarsa kafasına uyan kişiler için iş görürler, ama şimdi pahalı olduğu için önermek baya zor. MH670 Türkiye'de şu andaki en f/p kulaklıklardan biri bence, hala zam gelmedi alınabilir. Sunduğu özellikler için fiyatı gayet uygun.

Ben şahsen Audeze Penrose veya bunun daha ucuz bir rebrand'ini bekliyorum, iyi olma ihtimali var. Önceden de (bayağı pahalı olan) Audeze Mobius ve bunun HyperX tarafından biraz daha ucuz Orbit diye bir rebrandi vardı, ses kalitelieri çok iyiydi fakat head tracking ve sürekli güncelleler dolayısıyla fiyatı biraz uçuktu. Yeni çıkacak modellerin hem fazladan özellikleri olmayacak hem de ileride bir rebrand'i çıkarsa piyasada kabul edilebilir fiyata kaliteli bir kablosuz kulaklık olabilir artık.

2 yıl Arctis 7 kullandım, 4 aydır da Arctis Pro Wireless kullanıyorum. Verdiğim paradan hiç pişman değilim, yine kulaklık alacak olsam yine Arctis Pro Wireless alırım. Eğer harcayacağın paran varsa ve harcayabileceğin başka iyi yerler yoksa o fark verilir. Başka eksiklerin varsa o fiyat farkını onları kapatmak için kullanabilirsin, Arctis 7 de üzmez.

Bu iki kulaklığın birçok farklı özelliği var, şahsen en önemlisi ve Arctis Pro Wireless'ı piyasadaki diğer kulaklıklardan ayırt eden özelliği değiştirilebilir 2 bataryayla gelmesi. Pili azalınca değiştirip boş olanı şarja takabiliyorsunuz, hiç şarjı bitmiyor gibi oluyor. Bu özelliğin gerekliliği dışında bu iki kulaklığı da almak için neden pek yok, indirimde alınabilirler de şimdi lazımsa fiyatlar harbi uçmuş. MH670'ı incelemeni tavsiye ederim, Cloud Flight'lar da fiyatına göre fena değil.
hocam siz bilgili bi arkadaşa benziyorsunuz, ben de şuan corsair hs70 kablosuz kulaklık var giriş seviye bi kulaklık ben bunun yerine kablolu hyperx cloud s modeline geçsem gözle görülür bir fark görür müyüm

Hocam eğer almadıysanız SteelSeries Artics Prime bir bakın derim. Pro ile aynı ses kartını kullanıyor o bütçede alabileceğiniz en iyi kulaklık net.

2 yıl Arctis 7 kullandım, 4 aydır da Arctis Pro Wireless kullanıyorum. Verdiğim paradan hiç pişman değilim, yine kulaklık alacak olsam yine Arctis Pro Wireless alırım. Eğer harcayacağın paran varsa ve harcayabileceğin başka iyi yerler yoksa o fark verilir. Başka eksiklerin varsa o fiyat farkını onları kapatmak için kullanabilirsin, Arctis 7 de üzmez.

Arctis Pro'nun Arctis 7'ye nazaran müzik performansı nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı