Arctis 9 Wireless kulaklık Valorant EQ ayarları

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar.
Bugün Arctis 9 Wireless kulaklık aldım. Bana sadece Valorant'ta oynayacabileceğim güzel EQ ayarlarınızı veya önerilerini atar mısınız rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
EQ ayarları kulaktan kulağa değişiklik gösterir. Kendinize en uygun ayarı kendiniz keşfetmelisiniz.

Ayak sesleri ve silah sesleri bas frekanslarında olduğu için 20Hz ~ 200Hz arası değerlerini artırabilirsiniz.

Kullananlara veya google üzerinden bu konuya gelenler olursa yardımcı olunması açısından fikir veriyorum.
Bu kulaklık Dolby Atmos ile harikalar yaratıyor. Bunun için kendi EQ yerine Microsoft Store'den Dolby Atmos (Access) 32 TL'ye lisans almalarını şiddetle tavsiye ediyorum. 3 farklı şekilde hoşunuza giden hangisi olursa o şekilde kullanabilirsin.

1- Setting -> Game kısmından "Performance Mode" açık bırakıp tabiri caizse auto modunda kullanabilirsiniz.

Game.jpg

2- Custom 1 kısmından EQ ayarlarınızı resimdeki gibi yapıp kullanabilirsiniz.
NOT: Ses kasma bu EQ ayarları ile çok fazlasıyla iyi fakat tiz sesleri yüksek olduğundan dolayı kullanmayabilirsiniz.

custom1.jpg

3- Yine custom 2 kısmından EQ ayalarını yaparak bu şekilde de kullanabilirsiniz.
NOT: Tizler düşük, tok bir ses ile kullanmayı sevenler bu ayarları kullanabilir. Ben şahsen bu ayarlarda kullanıyorum.

custom2.jpg

Ekleme: Volume leveler kısmı açık kullanıyorum daha da iyi oldu.

Son düzenleme:
Kullananlara veya google üzerinden bu konuya gelenler olursa yardımcı olunması açısından fikir veriyorum.
Bu kulaklık Dolby Atmos ile harikalar yaratıyor. Bunun için kendi EQ yerine Microsoft Store'den Dolby Atmos (Access) 32 TL'ye lisans almalarını şiddetle tavsiye ediyorum. 3 farklı şekilde hoşunuza giden hangisi olursa o şekilde kullanabilirsin.

1- Setting -> Game kısmından "Performance Mode" açık bırakıp tabiri caizse auto modunda kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1355927

2- Custom 1 kısmından EQ ayarlarınızı resimdeki gibi yapıp kullanabilirsiniz.
NOT: Ses kasma bu EQ ayarları ile çok fazlasıyla iyi fakat tiz sesleri yüksek olduğundan dolayı kullanmayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1355928

3- Yine custom 2 kısmından EQ ayalarını yaparak bu şekilde de kullanabilirsiniz.
NOT: Tizler düşük, tok bir ses ile kullanmayı sevenler bu ayarları kullanabilir. Ben şahsen bu ayarlarda kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1355929
Ekleme: Volume leveler kısmı açık kullanıyorum daha da iyi oldu.
Bu Dolby uygulaması ile SS Engine'deki Sonar arasında fark oluyor mu?

Bu Dolby uygulaması ile SS Engine'deki Sonar arasında fark oluyor mu?
Çok çok fazla fark var. Dolby kesinlikle tavsiye ederim. 2 adet ayarı var özel. Bu konudan bakarak yapabilirsiniz.

Ekleme: SteelSeries Sonar üzerinden bu ayarları isterseniz aşağıdaki linkten makaleme göz atabilirsiniz.
Dolby uygulamasına gerek kalmadan da aynı ayarları yakalayabildim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı