Arctis 9 Wireless mikrofon çevredeki bütün sesleri algılıyor

Lasyrinx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Arctis 9 Wireless elime ulaştı mikrofonunu test etmek istediğimde çevremdeki bütün sesleri algılıyor. Bunun bir çözümü var mı? Yazılımından mı ayar yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün Arctis 9 Wireless elime ulaştı mikrofonunu test etmek istediğimde çevremdeki bütün sesleri algılıyor. Bunun bir çözümü var mı? Yazılımından mı ayar yapmam lazım?
Kulaklığın teknik özelliklerini pek bilmiyorum ama bu çoğu mikrofondan oluyor zaten illaki etraftaki sesleri de alıyor. Böyle kesin bir özellik olduğuna emin misiniz? Herhangi bir yerde mikrofonun etraftaki gürültüleri engellediği yazıyor mu? Eğer öyleyse denetim masasından kulaklık ayarları vardı sanki oraya bakın. Ya da mikrofon olarak böyle bir ayarın bulunması lazım. Ya kulaklık Ya da mikrofon kısmında olacak. Airpodslarda mesela sağda 2 solda 2 olmak üzere 4 tane mikrofon bulunur. Bu 4 mikrofon sayesinde etraftaki gürültüleri engellerler.

Kulaklığın teknik özelliklerini pek bilmiyorum ama bu çoğu mikrofondan oluyor zaten illaki etraftaki sesleri de alıyor. Böyle kesin bir özellik olduğuna emin misiniz? Herhangi bir yerde mikrofonun etraftaki gürültüleri engellediği yazıyor mu? Eğer öyleyse Denetim Masası'ndan kulaklık ayarları vardı sanki oraya bakın. Ya da mikrofon olarak böyle bir ayarın bulunması lazım. Ya kulaklık ya da mikrofon kısmında olacak. AirPods'larda mesela sağda 2 solda 2 olmak üzere 4 tane mikrofon bulunur. Bu 4 mikrofon sayesinde etraftaki gürültüleri engellerler.

Önceden HyperX Cloud 2 kullanıyordum böyle bir şikayetim yoktu dışardaki sesleri bile alıyor 4600 TL bir kulaklığa veriyorum ve bu sorunu yaşamam çok saçma.

Önceden HyperX Cloud 2 kullanıyordum böyle bir şikayetim yoktu dışardaki sesleri bile alıyor 4600 TL bir kulaklığa veriyorum ve bu sorunu yaşamam çok saçma.
Anladım. Bu sorunu hangi platformda yaşıyorsunuz? Discord vb.

Steelseries in sitesine baktım. Kulaklığın mikrofonu hakkında bu yazıyor;

Arctis ClearCast Mikrofon
Discord onaylı mikrofon, üstün gürültü önleme için uçak gemisi güverte mürettebatları tarafından kullanılan çift yönlü bir tasarıma sahip olduğundan sesiniz net ve doğal şekilde duyulur.

Gürültü engelleme için falan filan yazıyor ama hangi anlamda kullanılmış bilmiyorum. Discord da bu sorunu yaşıyorsanız gürültü engelleme seçeneğini açın. Eğer her platformda oluyorsa veya discord da zaten açıksa Denetim masasından kulaklık ya da mikrofon da gürültü engelleme gibi bir ayar olması lazım.

Son düzenleme:
Anladım. Bu sorunu hangi platformda yaşıyorsunuz? Discord vb.

SteelSeries'in sitesine baktım. Kulaklığın mikrofonu hakkında bu yazıyor;

Arctis clearcast mikrofon
Discord onaylı mikrofon, üstün gürültü önleme için uçak gemisi güverte mürettebatları tarafından kullanılan çift yönlü bir tasarıma sahip olduğundan sesiniz net ve doğal şekilde duyulur.

Gürültü engelleme için falan filan yazıyor ama hangi anlamda kullanılmış bilmiyorum. Discord da bu sorunu yaşıyorsanız gürültü engelleme seçeneğini açın. Eğer her platformda oluyorsa veya Discord da zaten açıksa Denetim Masası'ndan kulaklık ya da mikrofon da gürültü engelleme gibi bir ayar olması lazım.

Discord veya oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum video kaydı aldığım zaman bu sorunu yaşıyorum sadece. 800 TL'ye aldığım HyperX Cloud 2 nasıl bundan daha iyi oluyor anlamadım kablosuz kulaklık alalım dedik uğraşacağım şimdi iadeyle.

Bence video programınızdan kaynaklı cihazla alakası yok.

Arctis 7-9 gibi serilerde mikrofon rezalet bir nevi aynı sorundan muzdariğim.

Amazon'dan almıştım iade ettim ayrıca 4600 TL böyle bir kulaklığa çok fazla siz kaça almıştınız.

Bence video programınızdan kaynaklı cihazla alakası yok.

Yazılımıyla alakalı bir durum olabilir Discord'taki arkadaşlarımda sesimin patladığını söylüyor anlamadım.

Amazon'dan almıştım iade ettim ayrıca 4600 TL böyle bir kulaklığa çok fazla siz kaça almıştınız.

Yazılımıyla alakalı bir durum olabilir Discord'taki arkadaşlarımda sesimin patladığını söylüyor anlamadım.

Ben yurt dışından getirttim 1000TL verdim o yüzden çok şikayetim de yok Arctis 3'ten geçtim Arctis 3 daha rahattı onu belirtebilirim ama kablosuz olması çok büyük bir nimet mikrofon olarak benim temel sorunum kalitesizliği mikrofondaki her sesi almayı SteelSeries sonar ile çözebilirdiniz.

Geri
Yukarı