Arctis Nova 1 mikrofon çalışmıyor

Wasker

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım Arctis Nova 1 kulaklığın mikrofonu çalışmıyor, arkadaki düğmeden açıp kapamam hiç fark etmedi, kendi sonar uygulamasından da ayarlayamadım. Realtek 7.1 ses kartına sahibim acaba sorun ses kartı ile mi alakalı yoksa kulaklık ile mi?

Yeni aldığım Arctis Nova 1 kulaklığın mikrofonu çalışmıyor, arkadaki düğmeden açıp kapamam hiç fark etmedi, kendi sonar uygulamasından da ayarlayamadım. Realtek 7.1 ses kartına sahibim acaba sorun ses kartı ile mi alakalı yoksa kulaklık ile mi?

SteelSeries yazılımını kulaklık takılıyken bir kere aç, açıldığına emin olduktan sonra sağ alttaki oktan tamamen kapat. Kulaklığı çıkar ve tekrar tak ve mikrofonu dene. Bazen gg programı kendi aygıtlarını yanlış başlatabiliyor. En kötü kulaklıgın driverini Aygıt Yöneticisi'nden kaldırıp tekrar kurmayı dene. O da olmaz ise ses kartı dahiliyse driverini kaldırıp tekrar yükle, haricisye olmadan dene ya da driver kaldırıp tekrar yükle.

SteelSeries yazılımını kulaklık takılıyken bir kere aç, açıldığına emin olduktan sonra sağ alttaki oktan tamamen kapat. Kulaklığı çıkar ve tekrar tak ve mikrofonu dene. Bazen gg programı kendi aygıtlarını yanlış başlatabiliyor. En kötü kulaklıgın driverini Aygıt Yöneticisi'nden kaldırıp tekrar kurmayı dene. O da olmaz ise ses kartı dahiliyse driverini kaldırıp tekrar yükle, haricisye olmadan dene ya da driver kaldırıp tekrar yükle.

Hocam önerileriniz için sağ olun, dahili ses kartı driverını güncelleyince sorun çözüldü ancak şimdi de mikrofonun sesi çok kısık geliyor SteelSeries GG programını silip yeniden kuruyorum. Düzelir umarım.

Hocam önerileriniz için sağ olun, dahili ses kartı driverını güncelleyince sorun çözüldü ancak şimdi de mikrofonun sesi çok kısık geliyor SteelSeries GG programını silip yeniden kuruyorum. Düzelir umarım.

GG de Engine icinden kısmış olabilirsin. Ya da mikrofonu dışarı çıkarmazsan da az geliyor.

dostum bende aynı sorunu yaşıyorum her yöntemi denedim driver güncelledim olmadı sildim yükledim olmadı ggyi sildim yükledim yine olmadı sorun ne bilmiyorum gittim kulaklıgı degıstım yenısını aldım ve yıne aynı sorun var gg kulaklıgı gormuyor pc goruyor ama gg gormuyor gormedıgı ıcın mık ayarlanmıyor o yuzden mık kullanılmıyor kulaklıktan ses alıyorum performansı cok ıyı fakat mıkrofonu kullanamıyorum ne dc de ne herhangi bi oyunda veya uygulamada fakat kulaklıgı telefonuma takınca mikrofon calısıyor sorunsuz bı sekılde sorunun kulaklıkta olmadıgını sanıyorum ve pc üstünde de her türlü yöntemi denememe ragmen duzelmedı bunun bı oluru var mı yoksa gidip iade edeceğim ve blackshark alacagım.

Dostum bende aynı sorunu yaşıyorum her yöntemi denedim driver güncelledim olmadı sildim yükledim olmadı ggyi sildim yükledim yine olmadı sorun ne bilmiyorum gittim kulaklıgı degıstım yenısını aldım ve yıne aynı sorun var gg kulaklıgı gormuyor PC goruyor ama gg gormuyor gormedıgı ıcın mık ayarlanmıyor o yuzden mık kullanılmıyor kulaklıktan ses alıyorum performansı cok ıyı fakat mıkrofonu kullanamıyorum ne DC de ne herhangi bir oyunda veya uygulamada fakat kulaklıgı telefonuma takınca mikrofon calısıyor sorunsuz bir sekılde sorunun kulaklıkta olmadıgını sanıyorum ve PC üstünde de her türlü yöntemi denememe ragmen duzelmedı bunun bir oluru var mı yoksa gidip iade edeceğim ve BlackShark alacagım.

Fiziksel tuştan kapalı değil ise başka çözüm gelmiyor aklıma. Garantiye gönderebilirsin veya direk SteelSeries resmi sitesinden mail ile sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı