Arduino başlamadan bırakılmalı mı?

Çoğu kişi projesi olmadığı ya da internette var olan projeleri yapmaktan bıktığı için bırakıyor. Siz de bu kişilerden biri misiniz? Yeni başlayan biri için çabuk pes ediyorsunuz, sizi bu duruma iten nedir? Karşılaşabileceğiniz maddi sorunlar mı yoksa yapamayacağınızı bilmek mi? Son dönemlerde akıllı karar vermek çok önemli, zamanı ve kararlarınızı iyi değerlendirin. İyi çalışmalar.

@XENİ5, Raspberry Pi, GPIO pin sayısı ve güç besleme konusunda daha Arduino'ya göre zayıf. Ayrıca bir kart üzerinden ayrı bir güç kaynağı ile beslemeniz gerekiyor bağladığınız parçaların çalışması için. Raspberry Pi'nin avantajı CPU ve GPU'su olduğu ve Arduino'ya göre kat ve kat hızlı olduğu için karmaşık kodları veya yapay zeka gibi sensörden gelen verileri çok detaylı olarak okuma ve çıktı sağlamaya dayalı işlerde avantajlı. İlk kez başlayan birisi için Arduino daha iyi.

Hahahahahaha... 🤣

Pahalı diye Arduino bırakılmaz. Açıkçası kimseyi takmaman daha iyi olur. Benim Arduino ile tanışmam 2011 - 2012 gibi oldu, ondan önce de Robotsan'ın kartları ile tanışmıştım. Arduino sayesinde birçok alanda öne çıktım, yaptığım projelerde ilk başta basit olsa da sadece ben yapabildiğim için pek çok faydasını gördüm.

Arduino uçsuz bucaksız bir denizdir. Sadece robot ya da IoT olarak bakmak yanlış.

Hahahahahaha... 🤣

Pahalı diye Arduino bırakılmaz. Açıkçası kimseyi takmaman daha iyi olur. Benim Arduino ile tanışmam 2011 - 2012 gibi oldu, ondan önce de Robotsan'ın kartları ile tanışmıştım. Arduino sayesinde birçok alanda öne çıktım, yaptığım projelerde ilk başta basit olsa da sadece ben yapabildiğim için pek çok faydasını gördüm.

Arduino uçsuz bucaksız bir denizdir. Sadece robot ya da IoT olarak bakmak yanlış.
Benimsedim. Cevabını

Geri
Yukarı