Arduino bitirme projem çalışmıyor

alihan ateş

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik teknikeri
Herkese iyi akşamlar. Bitirme projem klon Arduino yapmaktı. CH340 ve atmega328PU-TH entegrelerini muadil bir klondan söktüm ve taktım fakat kart hiçbir tepki vermedi. Eğer çalışmazsa bitirme projesi dersinden kalma ihtimalim var mı?

WhatsApp Image 2023-05-22 at 21.36.48.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar. Bitirme projem klon Arduino yapmaktı. CH340 ve atmega328PU-TH entegrelerini muadil bir klondan söktüm ve taktım fakat kart hiçbir tepki vermedi. Eğer çalışmazsa bitirme projesi dersinden kalma ihtimalim var mı?

Eki Görüntüle 1789309

Lehimlemelerin yapıldığına emin misiniz internette biri böyle bir PCB yapmıştı lehimleri tekrar kontrol edip döner misiniz?

Lehimleri yaptım fakat kısa devre olup olmadığına bakmadım. Benim asıl sorum şu: Teorik kısmı çalışmazsa tez kısmını yapıp teslim edersem bitirme projesi dersinden geçer miyim? Hiç bitirme projesinden bu durum yüzünden kalan var mı?

Elektronik teknolojisi hocam. Bu arada proje hakkında gelişme var. Belki bilen vardır diye yazıyorum. Şematikleri falan doğru yaptım. Bilgisayar CH340 entegresini gördü, blink test yaptırayım dedim. Sck ışığı titredi ve "uploading"de takılı kaldı. Neden olduğunu bilen varsa yardım edebilir mi? USB-ttl (CH340G) tarafında bir sıkıntı bulamadım.

Geri
Yukarı