Çözüldü Arduino Engelden Kaçan Robot Motorları Dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darth Urfha

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG GL552vw
Meslek
Öğrenci

Buradaki gibi bir engelden kaçan robot yaptım lakin gücü verdiğimde motorlar dönmüyor. Mesafe sensörü düzgün çalışıyor onda bir sorun yok. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Buradaki gibi bir engelden kaçan robot yaptım lakin gücü verdiğimde motorlar dönmüyor. Mesafe sensörü düzgün çalışıyor onda bir sorun yok. Neden olabilir?

Pin bağlantıları doğru mu veya kodda değişiklik yaptınız mı?

Ek olarak motor veya motor sürücüler sağlıklı mı?
Bir çok nedenden dolayı olabilir. Kimse şu aşamada "şu nedenden" diyemez. Yaptığınız işlemleri tekrar gözden geçirin. Motor sürücüsünü ve güç kaynağınızı test edin ardından seri haberleşme ile kodunuzun çıktılarını analiz edin.

Bir çok nedenden dolayı olabilir. Kimse şu nedenden diyemez. Yaptığınız işlemleri tekrar gözden geçirin. Motor sürücüsünü ve güç kaynağınızı test edin ardından seri haberleşme ile kodunuzun çıktılarını analiz edin.
Güç kaynağımda bir sorun yok, motor sürücyü nasıl test edeceğim?

Attığınız linkte l298n motor sürücüsü kullanıyor. Sisteme ait kodun motor sürücü kısmını test edin. Kodlama bilgiliniz yok ise, yabancı ve yerel kaynaklar mevcut.

Motorlarınızı arduinodaki 5V gerilim ile test edebilirsiniz.

Pin bağlantıları doğru mu veya kodda değişiklik yaptınız mı?

Ek olarak motor veya motor sürücüler sağlıklı mı?

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı