Arduino hata kodu çözme

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
[CODE title="Hata kodu"]Arduino:1.6.5 (Windows 8.1), Kart:"Arduino/Genuino Uno"

D:\Users\AFFAN\AppData\Local\Temp\build4305267200901514051.tmp/core.a(Tone.cpp.o): In function `__vector_7':
C:\Program Files (x86)\mBlock\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Tone.cpp:538: multiple definition of `__vector_7'
IRremoteNEW.cpp.o:D:\Users\AFFAN\AppData\Local\Temp\build4305267200901514051.tmp/IRremoteNEW.cpp:312: first defined here
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
Derleme sırasında hata oluştu.

Rapor daha fazla veri içermeli
"Derleme sırasında ayrıntılı çıktı göster"
Dosya > Tercihler'de etkinleştirilmiş.
[/CODE]

IR araba kodlarına tone ile hoparlörden çalmak için nota ekledim ama her seferinde hata veriyor. Hataların olduğu yerlere gittim çakışan dosyaları düzeltmeye çalıştım ama işe yaramadı. Sorun nedir?
Bu arada orada Win 8.1 olarak geçmiş, o değil, 10 kullanıyorum. :)

@cengover_ekin @Megaton @Enes3078

Son düzenleyen: Moderatör:
[CODE title="Hata kodu"]Arduino:1.6.5 (Windows 8.1), Kart:"Arduino/Genuino Uno"

D:\Users\AFFAN\AppData\Local\Temp\build4305267200901514051.tmp/core.a(Tone.cpp.o): In function `__vector_7':
C:\Program Files (x86)\mBlock\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Tone.cpp:538: multiple definition of `__vector_7'
IRremoteNEW.cpp.o:D:\Users\AFFAN\AppData\Local\Temp\build4305267200901514051.tmp/IRremoteNEW.cpp:312: first defined here
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
Derleme sırasında hata oluştu.

Rapor daha fazla veri içermeli
"Derleme sırasında ayrıntılı çıktı göster"
Dosya > Tercihler'de etkinleştirilmiş.
[/CODE]

IR araba kodlarına tone ile hoparlörden çalmak için nota ekledim ama her seferinde hata veriyor. Hataların olduğu yerlere gittim çakışan dosyaları düzeltmeye çalıştım ama işe yaramadı. Sorun nedir?
Bu arada orada Win 8.1 olarak geçmiş, o değil, 10 kullanıyorum. :)

@cengover_ekin @Megaton @Enes3078
Eğer program kaynaklıysa Arduino programını silin ve baştan yükleyin.

O halde bunu Arduino'ya geçmek için sebep olarak düşünebilirsin. Gelecek için de daha verimli olur.
Hocam birkaç aydır bunun kodlarıyla uğraşıyorum önceden de yapmıştım yani bu kodları yeni mBlock bloklarına geçirsem daha az zaman alır. Çok uzun. :(

Kodun hatasıyla ilgili bir fikriniz var mı?
@bilgekaan99

Geri
Yukarı