Arduino I2C modülünün GND pinini Arduino'nun GND pinine takınca Arduino çalışmıyor

157134

Kilopat
Makaleler
3
Sipariş ettiğim lehim setinin gelmesi üzerine heyecanıma yenik düşüp direkt LCD ile I2C modülünü lehimlemeye çalıştım. İlk kez yaptığım için tam olarak tutturamadım ve bayağı bir uğraştım. Sanırım LCD'nin bazı yerlerini de yaktım çünkü kahverengi lekeler oluştu üstünde. Ayrıca kodu yüklerken de şu hatayı alıyorum.

C++:
avrdude stk500_recv() programmer is not responding

Ne yapmalıyım? LCD'yi geri dönderebilir miyim?

IMG_20201028_145824.jpg
IMG_20201028_145831.jpg

@SideWinder

Lehimlerde çok sıkıntı yok gibi. Pinler doğru mu peki?
Defalarca kontrol ettim doğruydu. Lehimlerin alt tarafındaki kahverengi lekeleri görüyorsunuzdur. Ben büyük ihtimalle kartı yaktım diye düşünüyorum. Daha önceden lehimsiz denediğimde çalışmıştı. Dersler bitince lehimleri tekrar söküp, lehimsiz deneyeceğim. Çalışmazsa kart mefta demek zaten.

Arduino varsa basit bir ölçü aletine çevirebilirsiniz. Onu araştırmanızı tavsiye ederim. Gerçi konudan çok sapmış olacaksınız.
O kadar uğraşmam ya, dersler bitsin bir sökeyim. Yaktıysam da bir kaç kez daha dener biraz lehim de gelişmeye çalışırım.
@cengover_ekin sanırım haklı çıktın. Lehimleri lehim pompasıyla tekrar çektim ama diplerinde az bir şey kaldı. Bunları ne kadar denesem de çıkaramadım. Sapasağlam duruyordu önceki gibi. Sonra tekrardan bilgisayara bağlayıp denediğimde bu sefer çalıştı. Dediğin gibi pinler birbirine değiyormuş sanırsam. Baktım sağlam duruyor ve çalışıyor, bende tekrardan lehimlemedim. Yardımların için teşekkürler.

Son düzenleme:
@cengover_ekin sanırım haklı çıktın. Lehimleri lehim pompasıyla tekrar çektim ama diplerinde az bir şey kaldı. Bunları ne kadar denesem de çıkaramadım. Sapasağlam duruyordu önceki gibi. Sonra tekrardan bilgisayara bağlayıp denediğimde bu sefer çalıştı. Dediğin gibi pinler birbirine değiyormuş sanırsam. Baktım sağlam duruyor ve çalışıyor, bende tekrardan lehimlemedim. Yardımların için teşekkürler.
Sorun çözüldüyse sıkıntı kalmadı o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı