Arduino için Türkçe ve İngilizce kaynak önerisi

Hocam aslında elektronik bazında ama elektronik için dil görmedüm hocam.
Hocam günaydın. Hangi dili önerirsiniz?

Son düzenleme:
Hocam aslında elektronik bazında ama elektronik için dil görmedüm hocam.

Hocam günaydın. Hangi dili önerirsiniz?
yani elektronik tarafinda genelde c ve c++ agirlik basar fakat bunlar elektronik temelli islerde de kullanildigindan diger dillere gore daha low leveldir ve kod yazmasi bir tik daha zordur. Hedefiniz elektronik ise benim onerim sahsen c ve c++ tabii ama dedigim gibi acemi dostu degildir bu diller. Bir cok dil kavramini onceden biliyor olmaniz lazim. Bunu vazgecin diye soylemiyorum sadece surec sizi yorarsa bilin ogreneceginiz seyler kolay seyler degil. Zorlanmanzi normal eger zorlanmiyorsaniz zaten problem var demektir. Ogrenemiyorsunuzdur Karariniz elektronik temelli ise dedigim gibi c ve c++ bazinda ilerleyin.

Arduino'da proje geliştirmek için çok bir şey öğrenmeye gerek yok ki. Zaten bu konuda çok bilgisi olmayan insanlar da geliştirebilsin diye dizayn edilmiş bir sistem bu. Sadece C dilini öğrenmen gerekiyor. YouTube'da bir kanal vardı Çağan'la Arduino tarzı bir şey. Onun videolarından bakarak öğrenmiştim ben mesela. Zaten hangi sensör nasıl çalışır onları bilmek gerekiyor. Bir de ekstradan pull-up, pull-down dirençlerinin ne olduklarını nasıl çalıştıklarını araştırsan yeter. Çok sofistike bir kurs eğitim vs alman gerektiğini düşünmüyorum.

Tabii ki C dili için alabilirsin.

Tamam hocam sağ olun, konu kilitlenebilir.

behram.avlar@yandex.com

udemy de kayitli olan mail adresin mi bu?

Arduino´nun kendi sitesindeki dökümanlarından başlayabilirsiniz.

Kesinlikle. Ben sadece o dökümanları kullanarak lise öğrencileri için müfredat hazırlamıştım.

Arduino son senelerde dökğman ve referans işine çok çok önem veriyor artık. Eskisi gibi değiller.

Kesinlikle. Ben sadece o dökümanları kullanarak lise öğrencileri için müfredat hazırlamıştım.

Arduino son senelerde dökğman ve referans işine çok çok önem veriyor artık. Eskisi gibi değiller.
Hocam bütün dökümanları link bırakabilir misiniz?

Örnekler:

Kodlama kısmı için referanslar:

Arduino'nun onaylı küratorleri tarafından oluşturulan projeler:

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından oluşturulmuş projeler:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…