Arduino İde programı açılmıyor

Blackknight

Kilopat
Daha fazla  
Arduino programını açmaya çalıştığımda hiç bir tepki vermiyor. Silip tekrar yükledim ve bir çok sürümü denedim olmadı, açılmıyor bir türlü program.

Belki eski bir konuya cevap veriyorum ama bunun çözümü hiçbir yerde olmadığı için yazmak istedim.

Başlat>Sistem Ortam Değişkenlerini Düzenleyin>Ortam Değişkenleri bölümüne gelin.
Burada sistem değişkenleri bölümünde javanın en az ve en fazla kullanabileceği ram sınırları -Xms128M -Xmx512M gibi değerlerle belirtilmiştir. Bu değerleri "C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino.l4j" dosyasındaki değerler ile çakışmayacak şekilde yeniden ayarlayın. Sorununuz çözülecektir.
Eksik bilgi vermişim.

Sistem Değişkenleri>Yeni
Değişken Adı: JAVA_PATH
Değişken Değeri: C:\Program Files\Java\jdk-11.0.9

Bendeki en güncel java versiyonu bu versiyona bu klasör isminde kurulu. Sizde bu değişebilir. Lütfen kontrol edin ve o klasörün adını girin.

Son düzenleme:
Merhaba konuyu tekrar canlandırmış oldum fakat bende aynı sorun var dediğin adımları yaptım. Fakat sorun hala çözülmedi. Sistem değişkenlerinde dediğin şekilde ekledim kendi folder ım neredeyse ekledim. Bilgisayarımın adındaki değişkende java yoktu ekledim dediklerini yazdım hala aynı sorunu yaşıyorum. Son sürüm java indirmiştim zaten. @teknoalf

Yeni konular

Geri
Yukarı