Arduino ile direksiyon seti yapmak mümkün mü?

MuzafferKanlI

Centipat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Malum dolar kurunun yükselişi yüzünden düzgün direksiyon setleri 800+ fiyatlarda. Arduino ile yapmak mümkün müdür? Çok fazla güzel olmasına gerek yok açıkçası. Tahmini tutar kaç TL olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum dolar kurunun yükselişi yüzünden düzgün direksiyon setleri 800+ fiyatlarda. Arduino ile yapmak mümkün müdür? Çok fazla güzel olmasına gerek yok açıkçası. Tahmini tutar kaç TL olur?
İlge İpek'in yaptığı gibi bir seti 450-500 civarına yapabilirsin. Ben sadece gövdesini yaptım ve FFB olmayan bir sisteme göre memnunum. Sosyal'de biraz araştırırsanız parça satanlar var.

İlge ipek in YouTube kanalında var yapmıştı dediğin projeyi :)
Teşekkür ederim bakacağım🙂
İlge İpek'in yaptığı gibi bir seti 450-500 civarına yapabilirsin. Ben sadece gövdesini yaptım ve FFB olmayan bir sisteme göre memnunum. Sosyal'de biraz araştırırsanız parça satanlV

YouTube'da yapıyordu bir abimiz. Eğer Creative bir yönün varsa uğraşmayı seviyorsan o videodan yapabilirsin. İlge ipek kanalın adı.
Sadece sistemi yapsam maliyeti düşürebilirim değil mi? Şuan 400-500 'tllik bir bütçem yok maalesef.

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Sadece sistemi yapsam maliyeti düşürebilirim değil mi? Şuan 400-500 'tllik bir bütçem yok maalesef.
Sadece gövdenin maliyeti ortalama 250-300 TL tutuyor. Pleksi yerine ucuz bir alternatif bulursanız daha ucuza olabilir. Toplamda 200 TL maliyet ile tüm parçaları alarak yapmıştım. 3D baskı parçalarını ben satıyorum. Ancak reklam olmaması için paylaşmayacağım.

Sadece gövdenin maliyeti ortalama 200 TL tutuyor. Pleksi yerine ucuz bir alternatif bulursanız daha ucuza olabilir. Toplamda 200 TL maliyet ile tüm parçaları alarak yapmıştım. 3D baskı parçalarını ben satıyorum. Ancak reklam olmaması için paylaşmayacağım.

Anladım hocam sağ olun bilgilendirdiğiniz için.
Tabii ki kendin tahtadan süngerden bile yapabilirsin basit parçalarla.

Evde kendim kartondan yaptım fakat sağlam olmadı. Mukavvadan yapmayı düşünüyorum. Tabii ki geçici bir sürelik. 😁

Geri
Yukarı