Arduino ile fan ARGB LED kontrolü yapılmıyor

PingBey

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Anakartımda 12v 4pin güç çıkışı var ama almış olduğum fanların RGB'lerini kontrol etmek için 5V 3pin çıkışına ihtiyacım var. Bende düşündüm ve bunu neden Arduino ile yapmıyorum dedim internette uzun uğraşlar sonucu bir kod buldum ama şöyle bir problemi vardı. Fanları tek tek Arduino'ya bağlayıp ışıklarını kontrol edebiliyorum fakat fanları kontrol hubına bağlayıp hepsini bir kontrol etmeye çalıştığımda bunu başaramıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Anakart: ASUS TUF Gaming A520M-Plus
Fanlar: darkFlash CX6 Halo ARGB 12cm 5v/3pin
Kontrol Hub: RC2 PWM Controller.

Not:Arduino ile kolayca ARGB LED kontrolü! isimli rehberi gördüm fakat içerisinde yazan kodu denemedim çünkü benzer bir kod denemiştim.
Kullandığım kod: GitHub - pavitra14/ArduinoARGBSync: Control ARGB Motherboard Sync using Arduino

Tamadır çözümü buldum. ARGB kablosunun dibinde 2 tane daha kablo çıkışı vardı o kablo çıkışlarını reset girişine takmam gerekiyormuş. O yüzden ekleme yaptım ve çalıştı.

Son düzenleme:
Merhaba hocam biraz eski konu fakat, bu makaledekini yapmaya çalışıyorum. Makalede kontrolcü kullanılmamış. Ben kontolcü olmadan elimde yok, direk arduino ile yapmaya çalışıyorum. Fakat Bu kodda led tipi ne olacak onu bulamadım.

Merhaba hocam biraz eski konu fakat, bu makaledekini yapmaya çalışıyorum. Makalede kontrolcü kullanılmamış. Ben kontolcü olmadan elimde yok, direk Arduino ile yapmaya çalışıyorum. Fakat bu kodda LED tipi ne olacak onu bulamadım.

Ben çözümü biraz uzun süre araştırdıktan sonra buldum. Bu konuyu açtığımı tamamen unutmuşum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu buldum ve adım adım izleyerek çözüme ulaştım şu anda bu şekilde kullanıyorum fakat dikkat et kod UNO veya nanoda çalışmıyor, Pro Micro'da çalışıyor bilgin olsun.

1685692042135.png

1685692074207.png

Yeni konular

Geri
Yukarı