Arduino İle Oyunlar İçin Direksiyon Ve Pedal Yapımı

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar ETS 2 ve ATS oynadığım için kendime direksiyon alacaktım fakat fiyatları malum bayağı pahalılar ve o kadar para vermek istemiyorum. Elimde Arduino Uno ve başlangıç setiyle gelen birkaç Jumper vs. var.

Arduino'yu az da olsa okulun açtığı kurslar ile öğrendim fakat kendimi ilerletemedim bu nedenle kendime bir direksiyon ve pedal yapmak istiyorum. Aşırı fazla ayrıntısı olmasına gerek yok sadece direksiyonun oyun ile aynı derecede dönmesi, pedalların ise debriyajı bile olmasına gerek yok diye düşünüyorum. Youtube'da yapanlar var ve anlatanlarda var fakat bana yaparken yardımcı olabilecek kişiler arıyorum. Direksiyonu veya pedalı farklı maddelelerden yapabilirim, babam da yapılmasına katkıda bulunabileceğini söyledi. Yani bir şekilde bunu yapmak istiyorum ve sizlerden yardım bekliyorum. Hepinize iyi günler dilerim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba direksiyon için potansiyometre kullabilirsin. Debriyaj, gaz ve fren içinde farklı potansiyometreler veya butonlar kullanabilirsin. Sinyal vb. sonraki ayrıntılar onlar biraz zor onlarıda butonla yapmanı tavsiye ederim ancak ETS 2 için onu direksiyon olarak göstermene bir şey diyemem o zor veya kolay olabilir program yapmak zorunda kalabilirsiniz yaparsanız banada söylerseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı