Arduino ile Logitech G29 gibi direksiyon yapımı

Arduino ile G29 gibi bir direksiyon yapmak istiyorum ama anahtar çevirme, el freni ve emniyet kemeri, sinyal verme, sağ, sola lütfen kaç TL tutar ve bunu nasıl yaparım, videosu gönderir misin?

Bazı arkadaşlar konuyu pek bilmeden yorum yapmış ama g29 piyasanın en ucuzlarından ve en kötü direksiyonlarından biri. Dişli sistem kullanıyor. Pedalı güzel ama. Şimdi senin konuya geçelim. Yapabilirsin hem de daha ucuza çok daha iyisini. Birçok kişi de yapıyor bu arada. Sana tavsiyem Arduino yerine sTM32DISCo kartını kullan. Bu kart daha güçlü(bazı arkadaşlar Arduino'da sorunlar yaşamış) ve bunun için geliştirilen FFB yazılımı daha iyi. Bu işe ben vakit darlığından ve nakit darlığından giremedim. Vakit ve nakit olsaydı 1500 lira civarına TS-PC Racer'ı tokatlayacak bir direksiyon yapacaktım. AutoCAD biliyorsan çiz parçaları lazer kesime yolla en fazla 100 lira tutar oradanda bir galvanize götür, paslanmaz. En uygunu en sağlamı bu. Uyarayım bu yapacağın direksiyon muhtemelen Forza Horizon NFS gibi oyunlarda çalışmayacaktır. Detaylı bilgi istersen bana yazarsın. İyi çalışmalar.

Geri
Yukarı