Arduino ile sese duyarlı lamba nasıl yapılır?

Makaleler
1
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, sorum yukarıda, böyle bir şey yapmak istiyorum. Mesela ben "Jarvis, ışığı aç" dediğimde LED'i yaksın, "Jarvis, ışığı kapat" dediğimde kapatsın, böyle bir şey mümkün müdür? Mümkünse hangi malzemeler gerekir?

Evet arkadaşlar, sorum yukarıda, böyle bir şey yapmak istiyorum. Mesela ben "Jarvis, ışığı aç" dediğimde LED'i yaksın, "Jarvis, ışığı kapat" dediğimde kapatsın, böyle bir şey mümkün müdür? Mümkünse hangi malzemeler gerekir?
Yapabilirsin ama konuşma yerine yüksek ses duyduğunda açılır.
Eğer illa ses ile olsun diyorsan Rasberry Pi kullanmak gerek.

Yapabilirsin ama konuşma yerine yüksek ses duyduğunda açılır.
Eğer illa ses ile olsun diyorsan Rasberry Pi kullanmak gerek.
Yüksek ses de olur,internette projelerini gördüm fakat alkışla yapıyorlardı,ben onu sese çevirmek istiyorum bunla ilgili bir rehber/makale var mı?

Son düzenleme:
Yüksek ses de olur,internette projelerini gördüm fakat alkışla yapıyorlardı,ben onu sese çevirmek istiyorum.
Hocam bir video buldum ama modül biraz pahalı genede çok istiyorsanız yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bir video buldum ama modül biraz pahalı genede çok istiyorsanız yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ses modülü ile yapamaz mıyım?

1651595687279.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı