Arduino ile uzaktan kumandalı araba nasıl kontrol edilir?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Üzerinde halihazırda iki adet motoru bulunan (birisi arka tekerlekler, diğeri direksiyon için) uzaktan kumandalı standart bir oyuncak araba var.
Arduino ile uzaktan kontrol edebilmek istiyorum.

Arduino hakkında acemiyim. Neler önerebilirsiniz? İhtiyacım olan malzemeler neler acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Direksiyon için servo, tekerler için ESC motor kullanıyorsunuz değil mi? Kumanda NRF24L01 ile mi yoksa Bluetooth ile mi çalışıyor?

Araba için
  1. Arduino nano
  2. Servo motor
  3. Esc motor
  4. Jumper kablo
  5. 2s li-po batarya
  6. nRf24L01 Wireless modülü
Kumanda için
  1. Arduino nano
  2. 2x Joystick
  3. 2x 18650 Li-on Pil
  4. 18650 pil yatağı
  5. nRf24l01 wireless modülü
Bunlara ek olarak 10uf ve 100uf lik kondansatörlere ihtiyacınız olacak. Kodlama kısmındada yardımcı olabilirim. Hali hazırda yapmış olduğum RC Sürat Teknesi Projem var. Üniversite de Bitirme Projesi olarak kullanmıştım :)

Son düzenleme:
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizin yarısından fazlası ne işe yarıyor bilmiyorum.
Arabayı atmışlardı, yazık olmasın diye almıştım. Kumandası falan yok. Bildiğiniz ucuz bir oyuncak araba. İsterseniz içini atabilirim.
Elimdeki motorlar şunlar:

IMG_20220811_194432_675.jpg

Son düzenleme:
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizin yarısından fazlası ne işe yarıyor bilmiyorum.
Arabayı atmışlardı, yazık olmasın diye almıştım. Kumandası falan yok. Bildiğiniz ucuz bir oyuncak araba. İsterseniz içini atabilirim.
Elimdeki motorlar şunlar:

Eki Görüntüle 1482450

Bunlar DC motor. Yön kontrolü yok bunlarda.

Geri
Yukarı