Arduino IR Sensör Kodu Çalışmıyor

Teşekkürler. Zaten o değerleri tanımlarım. Ama benim yapacağım iş biraz farklıydı. Aslında çok da değil. Altında sadece fazladan bir motor daha olacak ve o da röle ile çalışacak.

Şunu fark ettim, bu işler yatarak olmuyor. Birazcık yazılım öğrenmem gerekiyor. :D

Eğer ne yapmak istediğini, kullanacağın sensörleri, hangi pinin hangi girişe-çıkışa bağlı olduğunu, -ayrıntılı şekilde- söylersen boş zamanımda kod yazarım sana.

Eğer ne yapmak istediğini, kullanacağın sensörleri, hangi pinin hangi girişe-çıkışa bağlı olduğunu, -ayrıntılı şekilde- söylersen boş zamanımda kod yazarım sana.
Teşekkür ederim. Şimdi de ona bakınıyordum. mBlock kod bloklarının resmini alıp bir şeyler yapmaya çalışırız artık. :D

Bir de, hız ayarı olayı kumanda da zor olacağı için yapmamayı düşünmüştüm. Bloklardaki hız ayarına takılmayın yani. :)
Sorun devam ediyor.

Kütüphaneyi yanlış kurmuşsun. Sil. dediğim şekilde tekrar yükle. Ardından IDE'den bu kodu yükle Arduino'ya:
C++:
#include <IRremote.h>

int RECV_PIN = 11;

IRrecv irrecv(RECV_PIN);

decode_results results;

void setup()
{
  Serial.begin(9600);
  // In case the interrupt driver crashes on setup, give a clue
  // to the user what's going on.
  Serial.println("Enabling IRin");
  irrecv.enableIRIn(); // Start the receiver
  Serial.println("Enabled IRin");
}

void loop() {
  if (irrecv.decode(&results)) {
    Serial.println(results.value, HEX);
    irrecv.resume(); // Receive the next value
  }
  delay(100);
}

Teşekkürler. Kütüphane değiştirince düzeldi.

Seri portta yine bazen FFFFF olarak gözüküyor. Mesafeden dolayı galiba. Onun dışında sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı