Arduino kısa devre oldu

VenomSnake

Hectopat
Daha fazla  
Kabloları yanlış bağladım ve kısa devre oldu, bilgisayar mavi ekran verdi. Sonrasında bir proje yaptım ama sanki eskiden kabloyu takınca TX ve RX ledleri yanmıyordu. Şimdi yanıyor. Umarım bir şey olmamıştır. Bu arada Arduino Uno en ucuz klon. Birisi en ucuz klonun bilgisayara takıncaki ışıklarını video atabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim elimdeki model bu şekilde sizinki R3 Klon sanırım.

BA1FE036-E221-41C9-B5DA-6613F306B43F.jpeg

Sadece bağlandığı zaman kırmızı ON ışığının yanması lazım, ışık çok parladığı için fotoğrafını çekmedim.

Sadece on ve l ışığı yanması lazım diye biliyorum. Tabii içerisinde kod yokken. Bir de USB'den kısa devre algılandığı zaman genelde sistem mavi ekran vermez. Onun yerine USB portlarında aşırı güç yüklenmesi gibi bir uyarı verir.

Hocam bende de dediğiniz gibiydi 2 ışık yanarken 4 ışığa çıktı. Kartım klon, bir sıkıntı yapar mı o? Ve çözümü var mıdır?

Merhaba,

Bir kısa devre sonucu tüm ışıklar yanar hale geldi. Kısa devre olurken bilgisayara baığlıydı ve bilgisayar da kapandı. Neyse ki USB koruma görevini başarıyla yerine getirerek bilgisayarı korudu.
Ancak Arduino'yu bağladığım da bu iekilde tüm ışıklar yanmakta ve bilgisayar hiçbir şekilde tepki vermemekte. Düzeltme ihtimeli var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-03-31 at 21.02.42.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-31 at 21.02.42.jpeg
    127,2 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı