Arduino LM35DZ sıcaklık sensörü doğru değer vermiyor

xfeargreen

Centipat
Daha fazla  
Arduino'ya yeni başladım. Sıcaklık ölçmeye çalışıyorum. Satın aldığım pakette 52ab LM35 dz var ama doğru değer göstermiyor. Bazı yerlerde okudum çok da iyi bir şey değilmiş galiba.

Odam 40 derece değil 😀

Dosya Ekleri

• imagesd.png
    imagesd.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 24
Benzer sorunu ben de yaşadım. Araştırdığımda Arduino üzerinden değil de ayrı bir güç kaynağı ile beslemem gerektiğini söyleyenler vardı. Benimkisi aşağı yukarı doğru değerleri veriyordu. Ben Arduino'dan beslediğimde Arduino'ya bağlı başka elemanlar akım çektiğinde sensörün okuduğu değerin değiştiğini fark etmiştim. Mesela LED akım çektiğinde. Ayrı bir güç kaynağından besleyerek dene sorun çözülmez ise istersen bir de şunu dene: Guide: accurately read an LM35

Konuyu hortlatmış gibi olmuş oldum biraz ama bu attığınız linkten hiçbir şey anlamadım. Bu arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını yaşıyorum ve yakın zamanda okul için teslim etmem gerek. Daha Türkçe meali var mıdır?

Konuyu hortlatmış gibi olmuş oldum biraz ama bu attığınız linkten hiçbir şey anlamadım. Bu arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını yaşıyorum ve yakın zamanda okul için teslim etmem gerek. Daha Türkçe meali var mıdır?
hocam arduinodan beslemeyin sensörü harici bi kaynaktan besleyin. arduiodan besleyince başka elemanlar akım çekince sensörün değeri değişiyodu bende. bi şarj aletiyle besleme yaptim. isterseniz kodu da atiyim biraz kodda da değişiklik yapmiştim galiba. başka şeyler de var kodda da karmaşık değil sensör için olan kısımları anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. zaten devrenin şeması falan da var isterseniz repoda.

Yeni konular

Geri
Yukarı