Arduino Nano ile direksiyon seti yapılır mı?

Sipitipo

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RX6600
Ryzen 5 5500
16 GB DDR4 XPG RAM
ASUS B550-A PRİME
550 WATT FSP PSU
VENTO VG11 KASA
KİNGSTON 1 TB M2 SSD
Arduino Nano ile direksiyon seti olur mu?

16U2 çip varsa yapılabilir fakat kolaylık açısından Pro Micro ya da Leonardo daha iyi olur. CH340 çiplerde yapılmıyordu diye hatırlıyorum.

Arduino Nano ile direksiyon seti olur mu?
Pratikte hayır. Sizin Arduino'yu bilgisayara gamepad olarak tanıtmanız lazım. Bunu yapmak için de ya bu şekilde farklı tanıtmayı destekleyen Pro Micro, Leonardo gibi kartlarını kullanmanız lazım ya da Uno, Mega benzeri kartların orijinalini alıp içindeki 16U/8U diye geçen USB portuna yakın olan küçük çipi modlamanız lazım ki bunun için de Linux, C++ ve Assembly deneyimi gerekiyor. Nanoda ise sadece seri port amaçlı kullanılan CH veya PL marka çipler kullanılıyor. Maalesef Nano en uygun olamayan tercih. Nano üzerinde ana çipi kodlayarak kendi USB kütüphanenizi yazmanız belki bir seçenek olabilir ama ona da sağlam bir deneyim gerekir.

Pratikte hayır. Sizin Arduino'yu bilgisayara gamepad olarak tanıtmanız lazım. Bunu yapmak için de ya bu şekilde farklı tanıtmayı destekleyen Pro Micro, Leonardo gibi kartlarını kullanmanız lazım ya da Uno, Mega benzeri kartların orijinalini alıp içindeki 16U/8U diye geçen USB portuna yakın olan küçük çipi modlamanız lazım ki bunun için de Linux, C++ ve Assembly deneyimi gerekiyor. Nanoda ise sadece seri port amaçlı kullanılan CH veya PL marka çipler kullanılıyor. Maalesef Nano en uygun olamayan tercih. Nano üzerinde ana çipi kodlayarak kendi USB kütüphanenizi yazmanız belki bir seçenek olabilir ama ona da sağlam bir deneyim gerekir.
Dostum merhaba elimde 16u2 çipli bi mega var. Bende direksiyon seti yapımında kullanmak istiyorum. Rica etsem modlamak hakkında biraz daha bilgi verebilir misin? Kısmen bu işlerin içerisindeyim fazla deneyimim yok. Araştırdığım kadarıyla Atmel'in flip uygulaması ile bir kaç düzenleme yapıyoruz bu çip üzerinde ama tam emin olamadığımdan kurcuklamak istemedim. Rica etsem bana detaylıca anlatır mısın

Geri
Yukarı