Arduino öğrenmeye değer mi?

User not found

Decipat
Makaleler
1
Arduino videolarına vb. göz gezdirdim. Çok güzel bir şey yani istediğin her şeyi yapabiliyorsun, sadece 1-2 karta ve yazdığın koda bakıyor. Sizce Arduino öğrenmeye değer mi?

Küçümseme seziyor gibiyim. Bence küçümsenecek kadar basit bir dünya değil Arduino. Yapabileceklerinin sınırı yok. Kesinlikle değer.

Profil resmindeki, "kit" arka planı Arduino bu bilgi yeterli olacaktır.

Yapmak istediğim şeyi tahmin ettiniz, tebrikler! :D 😅
Küçümseme seziyor gibiyim. Bence küçümsenecek kadar basit bir dünya değil Arduino. Yapabileceklerinin sınırı yok. Kesinlikle değer.

Yok küçümsemiyorum. Sadece öğrenirsem pişman olur muyum diye sordum. Bilgisayar ile ilgili ne varsa hepsine ilgim fazlasıyla var. :)

Yapmak istediğim şeyi tahmin ettiniz, tebrikler! :D 😅

Yok küçümsemiyorum. Sadece öğrenirsem pişman olur muyum diye sordum. Bilgisayar ile ilgili ne varsa hepsine ilgim fazlasıyla var. :)
Bence öğrenirsen pişman olursun diye bir şey yok. Ne öğrenirsen kârdır. Kaldı ki arduino ile çok eğlenceli ve güzel projeler yapabilirsin. Bir ara heves edip malzemeleri alıp başlayıp biraz ilerlemiştim. Sonra biraz ara verince koptum ne yazık ki :)

Öğrenmekten zarar gelmez, boş yere zaman harcamaktansa bir şeyler öğrenmek karlıdır. Gayet zevkli de aynı zamanda.

Tabii ilerledikten sonra biraz basit kalacak, her şey hazır olunca. Oradan ilerlemek isterseniz mikrodenetleyici programlamayı öğrenip AVR ya da PIC ile devam edebilirsiniz. Hatta ARM tabanlı mikrodenetleyicileri de öğrenebilirsiniz ardından, size kalmış. Bu alanda kendinizi geliştirdikten sonra gömülü sistemler disiplininde çalışabilirsiniz. Tabii Türkiye'de diğer alanlara göre iş olanakları kısmının çok da iç açıcı olmadığını bilmek gerek.

Özetle; başlayın, öğrenin. Sadece Arduino ile yapabileceğiniz bir sürü proje var. İster direkt o alanda eğlenirsiniz, ister Arduino'nun dışına çıkıp devam edersiniz. Arduino'nun limitlerine ulaşmak da kolay değil, bahsettim diye öyle gözükmesin.

Geri
Yukarı