Arduino parçaları nereden alınır?

@Master.sh listeyi okurken beynim acıdı, iflas etti. Zeki çocuk sanardım seni. Due ne ya?
Bütçe nedir ya? Bu bütçe ile toplamanın pek ihtimali yok. Hızlı kart istediysen Due falan kullanmayacaksın. Ya git STM kartı kullan ya da çok çekirdekli (ESP32 vb.) Kartlar kullan.
Ayrıca 250KG yük taşımasını istemişsiniz. Bu motorun nasıl bir güce sahip olması gerektiğini umarım kavrayabilmişsinizdir. Çünkü 12v ile olacağını pek zannetmiyorum.
Hocam arkadaş Due istemiş ondan Due attım 1. olarak. 2. olarak bütçe olayına ben karışmadım sadece link attım. Bencede STM tarzı daha uygun zaten "Hocam bir de neden Due istiyorsunuz o pahalı başka kart kombinasyonları da kullanabilirsiniz ihtiyaca göre." yazdım. 250KG yük olayını dişli oranlarıyla belki dedim.
Zaten motor ve akü kısmına karışmadım. Yok zaten Robotistanda o güçte motor.

@Master.sh listeyi okurken beynim acıdı, iflas etti. Zeki çocuk sanardım seni. Due ne ya?
Bütçe nedir ya? Bu bütçe ile toplamanın pek ihtimali yok. Hızlı kart istediysen Due falan kullanmayacaksın. Ya git STM kartı kullan ya da çok çekirdekli (ESP32 vb.) Kartlar kullan.
Ayrıca 250KG yük taşımasını istemişsiniz. Bu motorun nasıl bir güce sahip olması gerektiğini umarım kavrayabilmişsinizdir. Çünkü 12v ile olacağını pek zannetmiyorum.

2 akü kullanmayı düşünüyorum ve sonradan gönderdiğim mesajda 100 kg indirdim ve 2 motor kullanmayı düşünüyorum.
Hocam arkadaş Due istemiş ondan Due attım 1. olarak. 2. olarak bütçe olayına ben karışmadım sadece link attım. Bencede STM tarzı daha uygun zaten "Hocam bir de neden Due istiyorsunuz o pahalı başka kart kombinasyonları da kullanabilirsiniz ihtiyaca göre." yazdım. 250KG yük olayını dişli oranlarıyla belki dedim.
Zaten motor ve akü kısmına karışmadım. Yok zaten Robotistan da o güçte motor.

Trenyol, N11, Akakçe, Hepsiburada. Bunlarda bulunabilir diye düşünüyorum ama hangisi istediiğim güçte bile miyorum. Bir de fiyatı 1600-1700 yapmayı düşünüyoruz.
Bir de bana 40 üzeri pini olan bir kart gerek. Arduino mega belleği, MHz, SRAM'ı düşük olduğu için onu seçmedim.
Akü olarak 10 tane 3,7 v 3000MAH pil mi yoksa 2 adet 12v 7A akü mü seçmeliyim?
@Master.sh

Son düzenleme:
2 akü kullanmayı düşünüyorum ve sonradan gönderdiğim mesajda 100 kg indirdim ve 2 motor kullanmayı düşünüyorum.

Trenyol, N11, Akakçe, Hepsiburada. Bunlarda bulunabilir diye düşünüyorum ama hangisi istediiğim güçte bile miyorum. Bir de fiyatı 1600-1700 yapmayı düşünüyoruz.
Bir de bana 40 üzeri pini olan bir kart gerek. Arduino mega belleği, MHz, SRAM'ı düşük olduğu için onu seçmedim.
1. olarak ne yapmak istiyorsunuz. 2. olarak düşük kalacağını düşünmüyorum. Kartlı otopark sistemi yaptım arabanın yüksekliğina kadar ölçüp arabaya göre ledlerle selam veriyordu. O bile hafızanın %19'unu geçmedi.

@Master.sh
İki adet 12V 7A yeterli olur diye düşünüyorum.

1. olarak ne yapmak istiyorsunuz. 2. olarak düşük kalacağını düşünmüyorum. Kartlı otopark sistemi yaptım arabanın yüksekliğina kadar ölçüp arabaya göre LED'lerle selam veriyordu. O bile hafızanın %19'unu geçmedi.

10 tane 3.7v 3000 mAh pilmi yoksa 2 tane 12v 7A akümü kullanmalıyım?
Mesajı yazarken göndermiş siniz.
1. olarak ne yapmak istiyorsunuz. 2. olarak düşük kalacağını düşünmüyorum. Kartlı otopark sistemi yaptım arabanın yüksekliğina kadar ölçüp arabaya göre LED'lerle selam veriyordu. O bile hafızanın %19'unu geçmedi.

İki adet 12V 7A yeterli olur diye düşünüyorum.

Ama 2 tane DC motor kullanmayı düşünüyorum.

10 tane 3.7V 3A = 18.5V 15A gibi paralel ve seri karışımı olarak bağlanabilir. Ama şarj vs. daha zahmetli olduğu için ben 2 Tane 12V 7A oda 12V 14A'e denk gelir, bunu tercih ederdim.

Ama 2 tane DC motor kullanmayı düşünüyorum.
Hocam kullanacağınız motoru bulun ona göre seçim yapın.
Şuan ne desek havaya.

• 2x16 LCD ekran 2 adet.
  • 1 Arduino due.
  • 6 deneysel ampul.
  • 6 duy.
  • Jumper kablo seti.
  • RFID-RC522 2 adet.
  • L298N 2 adet.
  • 12V akü 2 adet ama olursa 3 adet.
  • 12V DC motor 250 kg yük taşıması lazım veya iki motor kullanabilirim.
Bütçe 1400 TL.
Tasarlayacağımız proje bir araba olacak 100-150 kg taşıması lazım.
Robotistan bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı