Arduino röle sorunu

Ethereum

Kilopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Merhaba herkese;
Resimde görmüş olduğunuz roleyi Arduino ve NodeMcu cihazlara bağlamada problem yaşıyorum. Resimde göründüğü gibi 2 adet VCC ve 2 adet GND çıkışları var topraklardan bir tanesi arkadan lehim tutmadı. Bu roleyi nasıl kullanabilirim?

WhatsApp Image 2020-02-16 at 11.07.58.jpeg

WhatsApp Image 2020-02-16 at 11.07.59 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-02-16 at 11.07.59.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Lehimi değdirmeden önce iyice ısıtın sonrasında lehimi değdirip boşlukları doldurana kadar lehim ekleyin.
Eğer lehim akmak yerine lehim aletinin ucunda kalıyorsa flux(lehim pastası) kullanın.

Lehimi değdirmeden önce iyice ısıtın sonrasında lehimi değdirip boşlukları doldurana kadar lehim ekleyin.
Eğer lehim akmak yerine lehim aletinin ucunda kalıyorsa flux(lehim pastası) kullanın.
2. fotoğrafta 2. bacak yol kopmuş sanırım ama bunun bağlantısını nasıl yapacağımı bilmiyorum CTRL sanırım arduinoya mı diğer rölelerden farkı 2 güç girişi var. Hangisini kullanmalıyım?

2. fotoğrafta 2. bacak yol kopmuş sanırım ama bunun bağlantısını nasıl yapacağımı bilmiyorum CTRL sanırım arduinoya mı diğer rölelerden farkı 2 güç girişi var. Hangisini kullanmalıyım?
Buradan kopmuş gibi gözükmüyor. İnternette röle kontrolüyle ilgili bir sürü video var, onlara bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı