Arduino TV ve RX pinlerine Bluetooth bağlanır mı?

Benim bildiğim kadarıyla 0 ve 1 pinlerine takılabilir fakat Arduino'ya kod atılırken 0 ve 1 pinleri boş olmalı. Kod atıldıktan sonra takarsınız.
Katkıda bulunan ibaresi hayırlı olsun. İnşallah moderatör ve Technopat olursunuz. :)
Evet kod atarken çıkarılıyor yoksa atılamıyor zaten. :D

Kolay bir şema ile göstereyim. Burada ardunio'dan çıkan 3 adet pin ile 8 adet led kullanabilir. Ve bu bize bu şemada görüldüğü gibi 5 adet fazladan pin sağlar . Çok daha detay öğrenmek istersen mailimi verebilirim.

1599051134825.png

Teşekkürler. 😊

Technopat biraz abartı fakat üniversite sınavı sonrası moderatörlük başvurusu yapmayı düşünüyorum. :)
Mod tanıdığımız olacak. :D
Artık bolbol ban yemelik hareket yapabiliriz. (ironi) :D
Bu arada Technopat abartı değil. Gayet yardımcı oluyorsunuz ve eğlenceli bir anlatmınız var.
Mail vermek pek doğru olmayabilir. Ban yiyebilirsiniz. Bunu istemem. :D
Yani şemayı şu anlık yollayayım. L298N ekleyemediğim için o yok. Onlar da analog pinlere bağlanacak. PWM'ler yine PWM'e gidecek tabi. Sİz varmış gibi düşünün.
1599051682656.png

Bu arada LCD'ye gidenler I2C gibi düşünün. Bulamadım, o yüzden böyle çizdim. :D

Hocam daha önceden yarım kalmış bir proje. Anakartı değiştirmek istemiyorum. :D
Peki aşağıdaki resimde ICP pinleri ile 11 pinini aynı anda kullanılabilir mi? Ve kodu hazırlarken ne diye tanıtacağız? (Eğer aynı anda çalışırsa)
Eki Görüntüle 655817
Multiplexer entegresi gerekli, ya da AND/OR kapısı ile elle yapmak gerekir. :D
Arkadaşın attığı multiplexer entegresinin 3x8 hali zaten. 1x2 lazım iki tane size, RX ve TX birlikte etkinleştirilip birlikte kapatılması gerekli.
Protokoller arası çevirim kullanarak da başka pinlere bağlanabilir aslında. RS485 haberleşmesi için programlama ile RX-TX kullandığım projeler oldu. Biraz zorlar ama kodlama bakımından.

Teşekkürler. @The Anorak ne zaman konu açsam gelir. Takibe başladım. :)

Hocam bende çok yaktım. Güzel bir koku geliyor. :D.
şaka bir yana kullanmak gerekiyor.

Neyse biz yine de kullanalım direnç. 3 tane aldım 2. yanlış geldi. HC-05 ya da HC-06 ile alakası yoktu. İade edecektim, Aras Kargo sağ olsun 15 dakika önce kapattıkları için iade edemedim. Araya virüs girdi. Sonuncuyu yaktım. O kesin ama birinci geldiğinde arızalıydı galiba. :D.
proje çizimini atacağım zaten hocam. Bir değerlendirirsiniz. Elbette konu açacağım. :)

Hocam biliyorum o siteyi. Yine de teşekkürler. Ama yanlış hatırlamıyorsam HC-05 yoktu. Yoksa eklendi mi? :D.

Site güncelleniyor geçen sene patetes pili limon pili ve birçok araçlar geldi yine bir bakın derim.

Geri
Yukarı