Arduino U5 voltaj regülatörü yandı

InfluxAlp

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
SanDisk SSD PLUS 240GB/ WDC WD10EARX-00PASB0
NVIDIA GeForce GTX 970
MSI H110M PRO-VD PLUS
INTEL İ3-7100
16 GB RAM
Meslek
Junior Developer
Merhaba öncelikle. Arduino'ya fazla voltaj verdiğim için voltaj regülatörü yandı. Bu parçayı nerede bulabilirim? Modelini bilen var mı? Yenisini lehimlesem kurtarabilir miyim?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
U5'in LM6206-3.3 voltaj regülatörü olması lazım. Orayı alkol veya tinerle temizledikten sonra incele, yollara hasar gelmediyse yenisiyle değiştirip kullanmaya devam edebilirsin.

Datasheetini ekledim. Aynı kılıf ve özelliklerde muadil ürün de kullanabilirsin.

LM6206-3.3 N3 3.3V SOT-23 Tape & Reel / 3K 662K

U5'in LM6206-3.3 voltaj regülatörü olması lazım. Orayı alkol veya tinerle temizledikten sonra incele, yollara hasar gelmediyse yenisiyle değiştirip kullanmaya devam edebilirsin.

Datasheetini ekledim. Aynı kılıf ve özelliklerde muadil ürün de kullanabilirsin.

LM6206-3.3 N3 3.3v SOT-23 tape & reel / 3K 662K.

5V diye biliyorum üzerinde de 5 yazıyor zaten.

Bu arada voltaj regülatörü yandıysa mikrodenetliyicinin hasar görmüş olması çok olasıdır.

Son düzenleme:
5V diye biliyorum üzerinde de 5 yazıyor zaten.

Bu arada voltaj regülatörü yandıysa mikrodenetliyicinin hasar görmüş olması çok olasıdır.

O ne tam olarak tamir edilebilecek bir şey mi?

O ne tam olarak tamir edilebilecek bir şey mi?

Arduino üzerindeki UNO yazısının altındaki çip, o Arduino'nun kelimenin tam anlamıyla kendisidir. O zarar görünce Arduino kartı çöp olur tamiri mümkün değil ama çip değiştirilebilir belki fakat yenisini almak daha mantıklı.

Arduino üzerindeki Uno yazısının altındaki çip, o Arduino'nun kelimenin tam anlamıyla kendisidir. O zarar görünce Arduino kartı çöp olur tamiri mümkün değil ama çip değiştirilebilir belki fakat yenisini almak daha mantıklı.

Orayı inceledim ama gözle görülür bir yanık göremedim.

Orayı inceledim ama gözle görülür bir yanık göremedim.

Gözle görülür olması gerekmiyor hocam, regülatörü değiştirseniz bile çalışmama ihtimali var. Bir deneyin ama isterseniz.

Voltaj regülatörü olmadan kart USB'den beslenerek kullanılabiliyor mu?

Sanmıyorum, 3.3 volt regülatör üzerinden geliyor, ama konu sahibi deneyebilir.

Geri
Yukarı