Arduino UNO ile 180 derece direksiyon yapılır mı?

Metoxdox

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx580 8gb dual oc / 480gb ssd / B450M-DRAGON / Ryzen 5 2600x |
Elimde bir adet Arduino UNO ile potansiyometre var ve sadece ETS için 180 derecelik basit bir direksiyon istiyorum (sadece direksiyon). Bu mümkün müdür ve mümkün ise nasıl yaparım?

Evet mümkün. YouTube'da birçok video mevcut, şunu izleyerek başlayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Biraz daha masraflı belki ama en azından fikir verir bazı şeylerden kısabilirsiniz.

Evet mümkün. YouTube'da birçok video mevcut, şunu izleyerek başlayabilirsiniz.

Biraz daha masraflı belki ama en azından fikir verir bazı şeylerden kısabilirsiniz.

Bu tarz videoların ( gerek Türkçe gerekse yabancı dil) çoğunu izledim ve neredeyse hepsine göz attım fakat istediğim gibi bulamadım o sebepten dolayı buraya yazdım. Bu videolarda ya leonardo kullanıyorlar ya da UNO ile olanlarda sürekli bir dişli kayış vb. garip parçalar kullanıyorlar. Benim amacım sadece 1 tur dönen bir direksiyon sadece bu kadar.

Leonardo, UNO'nun daha güçlüsü ama ikisiyle de aynı şeyleri yapabilirsin. Yapman gereken bu videoları izleyip çalışma mantığını anlaman. Potansiyometre'yi bir direksiyona bağlayıp potansiyometreden değer okuyacaksın ve bu değere göre bilgisayara yönergeler vereceksin. Birebir kopyalabileceğin bir çalışma bulman zor, olanları modifiye etmelisin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı