Arduino "void value not ignored as it ought to be" Hatası

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
NRF240L1 modüllerini kullanarak kablosuz haberleşme modulü ile LED yakmaya çalışıyorum ama yazdığım kodda "void value not ignored as it ought to be" hatası alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Kod:
#include <nRF24L01.h>
#include <printf.h>
#include <RF24.h>
#include <RF24_config.h>

int mesaj[1];

RF24 alici(9,10);

const int kanal = 111;
int led = 2;

void setup(){

alici.begin();
  alici.openReadingPipe(1,kanal);
  alici.startListening();
  pinMode(led, OUTPUT);
}

void loop(){
  if (alici.available())
  {
    bool done = false;
    while (!done){

done = alici.read(&mesaj, sizeof(mesaj));

if (mesaj[0] == 50){
        delay(10);
        digitalWrite(led, HIGH);
      }
      else {
        digitalWrite(led, LOW);
      }
      delay(10);
    }
  }
}

Yani Arduino'dan pek anlamıyorum ama 2 elemanlı mesaj adında bir array oluşturmuşsun.
Bunun 1. elemanını if yapısı içinde sorguluyorsun. Elemanı değiştiren bir şey göremedim. Ayrıca 2. elemanı da kullanmamışsın gibi görünüyor. Dediğim gibi Arduino'dan pek anlamıyorum, en üstte yazdığın şeyler bu işe yarıyorduysa kusura bakma.

NRF240L1'i çok bilmem ama HC06'da bir olay vardı, kod yüklerken kablolarını çıkarmak gerekiyordu, aksi taktirde hata veriyordu. Dene bence, kod yüklemeden önce NRF240L1'i çıkar, yüklendikten sonra tak.
Yani Arduino'dan pek anlamıyorum ama 2 elemanlı mesaj adında bir array oluşturmuşsun.
Bunun 1. elemanını if yapısı içinde sorguluyorsun. Elemanı değiştiren bir şey göremedim. Ayrıca 2. elemanı da kullanmamışsın gibi görünüyor. Dediğim gibi Arduino'dan pek anlamıyorum, en üstte yazdığın şeyler bu işe yarıyorduysa kusura bakma.
Hocam, kodda sıkıntı yok, o kısmın öyle olması lazım.

NRF240L1'i çok bilmem ama HC06'da bir olay vardı, kod yüklerken kablolarını çıkarmak gerekiyordu, aksi taktirde hata veriyordu. Dene bence, kod yüklemeden önce NRF240L1'i çıkar, yüklendikten sonra tak.

Hocam, kodda sıkıntı yok, o kısmın öyle olması lazım.
Hatayı kontrol et kısmında alıyorum hocam yükleme kısmında değil.

#include <nRF24L01.h>
#include <printf.h>
#include <RF24.h>
#include <RF24_config.h>
#include <SPI.h>

bu kütüphaneleri koduna ekle.

Ayrıca r24 master adlı kütüphaneyi Arduino -> Library bölümüne at

Yeni konular

Geri
Yukarı