Arduino'lar nasıl birbirlerine bağlanır?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Bir tane Arduino'ya istediğim kadar Arduino bağlayıp diğerlerinden gelen verileri kaydedebilir miyim?
Bir Arduino'ya nasıl birden fazla sensör, parça takılabilir? Normalde her Arduino'ya belli bir miktar takabiliyoruz.
Mesela keypad ile başka bir keypad i takmağa çalışsam pin yetmiyor. Iki tanesine yetse bile üçüncüye yetmez. Üstüne başka sensörlerde takmak istesem yine takacak yer yok.

Arduino'ları kablosuz bağlamak için en iyi yöntem hangisi?
Telefondan input, output yapmayacağım. O yüzden Bluetooth'a gerek olmaz herhalde.
Radyo sinyallerini kullanan 6 tane ye kadar bağlanabiliyor deniyor.
Mesela ben 20'den fazla cihazı tek bir Arduino ile kontrol etmek istesem nasıl yapacağım?

Rduino konusunda öğrenmemi tavsiye ettiğiniz şeyler var mı? Başlangıç şeylerini öğrendim.
LED buton, PWM, keypad,
Ir kumanda, leo ile keyboard, SD kart.
Şu an sensörleri test ediyorum.

UNO, nano ve leo ya sahibim.
Pro Micro almayı düşünüyorum.

RTC'siz saat projesi yapmayı istiyorum.
Arduino'ları birbirine bağlamak istiyorum.

Arduino'ya daha fazla şey takmak için Arduino mega işine yarayabilir onun dışında Arduino iletişimi slave Master üzerinden oluyor Bluetooth ile iletişim yapabilrsin ayrıca RF24 idi sanırım o da bir anten onunla da iletişim sağlarsın i2C protokolü ile oluyor Arduino'lar arası iletişim fakat Max kaç Arduino iletişim kuruyor emin değilim umarım yardımcı olmuştur.

Arduino'ya daha fazla şey takmak için Arduino mega işine yarayabilir onun dışında Arduino iletişimi slave Master üzerinden oluyor Bluetooth ile iletişim yapabilrsin ayrıca RF24 idi sanırım o da bir anten onunla da iletişim sağlarsın i2C protokolü ile oluyor Arduino'lar arası iletişim fakat Max kaç Arduino iletişim kuruyor emin değilim umarım yardımcı olmuştur.
Biliyorum onları. Ama daha fazla şey takmak istesem yine de bitiyor pin.

Kablosuzda limitlet var mı?
Ne kadar bağlanabilir?

Geri
Yukarı