Arduino'yu çalıştırmak için C dilinde program yazmak

TReuy

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arduino'da kullanmak için konsol uygulaması yazmak istiyorum örneğin 1 komutunu girdiğimizde led yanacak 2 komutunu girdiğimizde sönecek gibi ama nasıl C dilinde yazacağım bir uygulama ile arduinoya komut gönderirim ve ondan komut alırım bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek makalelere vs. açığım.
Arduino serial monitor kullanarak yapmayacağım ayrı bir menüsü olacak.
Kullandığım kart Arduino UNO

Arduino'nun kendi uygulamasi var internette. Ucretsiz olarak indirip bilgisayara baglayip bilgisayardan Arduino kartina gonderebilirsin. Visual C uygulamasinda kodlari yazip Arduino ile yapabilirsiniz.

Arduino'nun kendi uygulamasi var internette. Ucretsiz olarak indirip bilgisayara baglayip bilgisayardan Arduino kartina gonderebilirsin. Visual C uygulamasinda kodlari yazip Arduino ile yapabilirsiniz.
Zaten bilgisayara bağladım istediğim kodu gönderip çalıştırabiliyorum putty üzerinden vs. Ama ben C'de sıfırdan oluşturacağım bir konsol da 1 girdisini verdiğimde ledlerin yanmasını istiyorum mesela. Bunu nasıl yapabilirim

Zaten bilgisayara bağladım istediğim kodu gönderip çalıştırabiliyorum putty üzerinden vs. Ama ben C'de sıfırdan oluşturacağım bir konsol da 1 girdisini verdiğimde ledlerin yanmasını istiyorum mesela. Bunu nasıl yapabilirim
O kadar ayrintilari bilmiyorum maalesef. Bilgisayardan komutu vermek yerine karta dugme ekleyip dugme araciligiyla komut verebilirsiniz belki.

C# ile 1-2 tane rehber var ama C ile bulamadım maalesef.
Google'da "C send receive Arduino commands" (tırnaklar olmadan) şeklinde aratabilirsiniz.
Ama çıkan sonuçların çoğu C# örnekleri.

Son düzenleme:
Evet python veya c# ile çok fazla kaynak var ama c ile bir kaynak bulamadım
Hocam Arduino UART kullaniyor, Windows uzerinde C ile UART haberlesmesi yapmaniz gerekiyorsa Windows'un C headerlarini kullanacaksiniz.

Buradaki ornek kodu alip Arduino'nuzun COM portuna gore degistirin. Gondermek istediginiz veriyi falan da degistirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı