ARGB anakarta her ARGB destekli ürünü takarsak çalışır mı?

• Konuyu başlatan cLaww
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 480

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Merhaba, başlığı yanlış yazmış olabilirim. Şu anda halihazırda kullanmış olduğum Gigabyte B450M S2H anakartım var. Gerek kasam olsun, gerek ekipmanlarım olsun (farklı marka modeller) ARGB destekli ürünler. Ne yazık ki anakartım ARGB desteklemiyor, ben de B450 Aorus Elite anakarta geçmeyi düşünüyorum. Üzerindeki ARGB kartal logosu olsun, Aorus yazısı olsun kartın yanındaki şerit LED çizgiler olsun çok hoşuma gitti. Şimdi uzatmadan asıl soruya geleyim. Örneğin elimde Gamepower Saber RGB klavye var. RAM'ler Kingston RGB, kasada 6 adet ARGB fan var. Anakartı alırsam eğer, tek bir yazılım üzerinden hepsini kullanma şansım var mıdır? + olarak bir de kasaya elimde 50cm ARGB LED şerit var 5V onu da taksam çalıştırabilir miyim?

Üst 3 fan Deep cool --yan 3'lü radyatördekiler Aerocool-- alt 3'lü fanlar SilverStone hepsi 3 pin ve 3pin çoğaltıcı ile 2 kanaldan üst ve alt 3 pin girişlerine bağladım anakart üzerinden tum fan RGB'leri kontrol ederken Armoury Crate uygulaması ile RAM ekran kartı ve fare RGB'leri kontrol ediyorum yani 2 programla uyumlu hale getirmeye uğrasıyorum diyebilirz sende bu sekilde yapabilirisn.

Dosya Ekleri

• f877689e-cc60-492f-afd0-8e9f01b56a0e.jpg
    f877689e-cc60-492f-afd0-8e9f01b56a0e.jpg
    161,5 KB · Görüntüleme: 51
Üst 3 fan Deep cool --yan 3'lü radyatördekiler Aerocool-- alt 3'lü fanlar SilverStone hepsi 3 pin ve 3pin çoğaltıcı ile 2 kanaldan üst ve alt 3 pin girişlerine bağladım anakart üzerinden tum fan RGB'leri kontrol ederken Armoury Crate uygulaması ile RAM ekran kartı ve fare RGB'leri kontrol ediyorum yani 2 programla uyumlu hale getirmeye uğrasıyorum diyebilirz sende bu sekilde yapabilirisn.

Maşallah ne güzel kasan var öyle :) <3

Fotodan oyle duruyor da realde iyi gozukuyor olabildiğince çok kasmadım tahminimce kasayı da değiştireceğim kendime gore bişy bulamadım zaten tum kasa modellerini inceledim bulamadım yani.

ARGB portuna takabildiğin neredeyse her şeyi anakartın yazılımı ile senkronize edebilmen lazım. Onun haricinde klavye, RAM gibi ARGB portuna takılmayan ürünler tamamen yazılımsal desteğe bakıyor. RGB Fusion uyumluysa onları da senkronize edersin.

Konudan bağımsız sıvı soğutma modeliniz nedir acaba?

ARGB portuna takabildiğin neredeyse her şeyi anakartın yazılımı ile senkronize edebilmen lazım. Onun haricinde klavye, RAM gibi ARGB portuna takılmayan ürünler tamamen yazılımsal desteğe bakıyor. RGB Fusion uyumluysa onları da senkronize edersin.

Konudan bağımsız sıvı soğutma modeliniz nedir acaba?

Örneğin bende 10 adet ARGB ürün var. Anakartta 2 tane ARGB portu var diyelim. Çoklayıcı bir kart mı kullanmam gerekiyor?

Geri
Yukarı