ARGB desteği olmayan anakartta RGB fan çalışır mı?

mehmet.akbaş

Decapat
Yer
Bursa
Anakartım MSI B350M PRO VD Plus, aşağıdaki linkte yer alan ARGB fanı egzoz fanı olarak kullanmak istiyorum,
Acaba anakarta bağlantısında bir sorun olur mu? Bağlanırsa gök kuşağı efektinde yanarak çalışır mı?
Çocuğum istediği için kasaya bir renk katmaya çalışıyorum :)
teknik bir konu yardımcı olursanız çok sevinirim.

COOLER MASTER SickleFlow 120 ARGB 120mm Fan | ITOPYA

1609223047003.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasada dahili kontrolcü var mı?
Evet var, fanların hızını ve ışıklarının yanış şiddetini kontrol eden 2 adet tuş var kasada, kasam Dark n10,

Kontrolcü alabilirsin ama onlar da çok pahalı. Onun yerine bunu
alıp içinden çıkan kontrolcü ile kullanabilirsin.
Evet var, fanların hızını ve ışıklarının yanış şiddetini kontrol eden 2 adet tuş var kasada, kasam Dark n10,
Ona takabilirsin o zaman.

N10'daki kontrolcü buna uyumlu değildir. @Mehmet A'nın da dediği gibi ekstra bir kontrolcü lazım.
Anladım, peki renklerini kontrol etmek istemesem de çalışmaz mı, ışıkları kendiliğinden gök kuşağı efektinde yanmaz mı yani. Kontrol edip etmemek çok önemli değil benim için aslında. Sadece ışıkları kendiliğinden yansın yeterli

Kendi fanlarımda hiç denemedim ama çalışacağını zannetmiyorum. Anakart fan bağlantısının sağladığı güçle bir tek FRGB fanlar çalışabiliyor diye biliyorum, diğer hepsi ikinci konektöre ihtiyaç duyuyor.
Anladım, çok saol. Siparişi geçmiştim bakalım başımıza ne gelecek :))
evet rgb fan geldi ve kasama taktım.
Sonuç olarak msı b 350 m pro vd plus rgb desteği olmayan ana kartımda rgb fan çalışmadı :)
Artık anakartı değiştirince kullanmaya başlarım yapacak birşey yok...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı