Çözüldü ARGB desteklemeyen anakarta sıvı soğutma takma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

efedou35

Decapat
Benim anakartımın RGB soketi yok ama ASUS'a yazdığımda RGB desteği anakartınızda mevcut deyip bana desteklenen ürünlerin linkini gönderdiler. Yani anakartım RGB desteği sunuyor bende bir sıvı soğutma beğendim sıvı soğutmanın fanları ARGB'li. Ben de onu takacak soket olmadığından MSI'ın ARGB modülünü almayı düşünüyorum. Pompanın ve fanların gücü SATA güç konnektöründen pompa ve fanların yazılım kontrolü ise USB 2.0 kablosundan yapılıyor. Şimdi ben montaj yapıcağım sırada 4 pinli RGB soketlrine chasis fan soketi ya da CPU fan soketine takarsam çalışır mı? En azından RGB'ler yanmasa bile radyatördeki fanlar son hızında dönebilirler mi? Almak istediğim sıvı soğutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle ARGB ve RGB farklı şeylerdir.

Anakartınızın modelini tam verirseniz ARGB/RGB bilgisini verebilirim.

Fan ve pompa kısmının çalışması için gereken PWM Fan girişi ayrıdır, o anakartınızda bir yuva olsa bile çoğaltılabilir.
Maalesef ayrı kontrolcüye takılacağı için edemezsiniz.

Hatta o animasyonların çoğu Gigabyte anakartlar ile uyumlu oluyor. Gigabyte'in kendi ekosistem ürünü yani.
Sizin anakartınız ASUS ve kontolcü de MSI marka.

Fazladan fan da varsa size dün attığım fan çoklayıcıyı almanızı öneririm.

Kasa fanları ile radyatörün fanlarını orada toplayabilirsiniz. Fan çoklayıcı kablosu CHA_Fan portuna radyatör pompası ise CPU_Fan'a yapılır.

Bu arada sırf pompa animasyonlu diye bunu almayın.
Pompası animasyonlu NXZT modeller de var.

Pompası animasyonlu NZXT modeller de var.

Örnek verir misiniz?

Hatta o animasyonların çoğu Gigabyte anakartlar ile uyumlu oluyor. Gigabyte'in kendi ekosistem ürünü yani.

Ben ileride bir anakart değiştirmesi yapıcağım için ileriye dönük bir sıvı soğutma istiyorum ondan ötürü bu tür bir sıvı soğutmaya baktım. Ve ayrıca pompa animasyon dediğim derece ve RPM hızı yazıyor ya o hoşuma giden kısım.

Örnek verir misiniz?
Örneğin Kraken X62.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ön panel USB 2.0 ile bağlanıyor.

Işıklar benim için o kadar önemlide değil. Cihazda fan ve pompa hızını kontrol edebilecek miyim ve derece RPM hızı yazıcak mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı