ARGB fan çoklayıcı ve LED çoklayıcı önerisi

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Yapmam istediğim şema aşağıda. Kırmızı halihazırda dolu olan portlarım yeşil ise yapmak istediğim böyle bir şey mümkün olur mu? LED çoklayıcıyı buldum ancak 4 pin fan kablosundan 4 tane 4 pin çıkış verebilecek kablo bulamadım. Boş 2 adet fan portum var birine 1 tanesini diğerine ise 3'lü çoklayıcı kablo ile bağlamak istiyorum. Ayrıca LED kısmında da 1 taneden 4'e çoklayacak ARGB kablo lazım. Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• D47CD57C-30A9-4414-98AB-F4387086C616.jpeg
    D47CD57C-30A9-4414-98AB-F4387086C616.jpeg
    135,8 KB · Görüntüleme: 33
Şimdi şöyle olacak, 4 pinli RGB portuna takınca oradan güç alır ve çoğaltır. Hepsi de aynı yanar ama fan da bağlasanız aynı hızda dönerler. Daha profesyonel ürünler var onlar da çok pahalı.

İlk linkte ki sizin attığınız resimde ki gibi çalışıp gücü PSU'dan alır sanırım onda da hepsi aynı yapacaktır.

Hocam bir de aklıma takılan şey, 3 önde bir arkada fan olsa 4 yapar en fazla 3 fanlı işlemci soğutucu vardır onunla da 7 yapar. Zaten işlemci fanları için kendinden 3'lü çoklayıcı çıkıyor. :) 8 fan nasıl olacak?

Son düzenleme:
Şimdi şöyle olacak, 4 pinli RGB portuna takınca oradan güç alır ve çoğaltır. Hepsi de aynı yanar ama fan da bağlasanız aynı hızda dönerler. Daha profesyonel ürünler var onlar da çok pahalı.

İlk linkte ki sizin attığınız resimde ki gibi çalışıp gücü PSU'dan alır sanırım onda da hepsi aynı yapacaktır.

Hocam bir de aklıma takılan şey, 3 önde bir arkada fan olsa 4 yapar en fazla 3 fanlı işlemci soğutucu vardır onunla da 7 yapar. Zaten işlemci fanları için kendinden 3'lü çoklayıcı çıkıyor. :) 8 fan nasıl olacak?

İşlemci soğutucu stok hocam.

Geri
Yukarı