Fan çoklayıcı önerisi

Leon Kennedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce ASUS TUF Gaming A620M Plus anakartlı sistem topladım. Bir anlık dikkatsizliğimden dolayı anakart üzerinde kaç CHA_FAN girişi olduğunu kontrol etmediğim için şu an fanlarda sorun yaşıyorum. Kasanın kendi işinde 3 adet fan var, hepsi ayrı ayrı 4 pin halinde, sıvı soğutmanın da bir kablosu CPU_FAN, diğer kablosu CHA_FAN girişinde takılı, anakartta pump girişi olmadığı için mecburen böyle yaptım. 2 gün önce Cooler Master 3X 120mm fan kiti satın almıştım fakat sonra iptal edip thermalright 3X 120mm fan satım aldım, bu fanlar birbirine bağlanıp tek bir kablo ile anakarta takılıyor. Şu an toplamda 6 adet 120mm fan var, sıvı soğutma için de 2 adet kablo anakarta bağlı. Thermalright fanlar 3 pin olduğu için sanırım sisteme göre fanları ayarlamıyor. Fan çoklayıcı almak istiyorum, kendi aldığım fanlar 3 pin, kasanın içindeki fanlar ise 4 pin, ben 4 pin fan çoklayıcı alsam bir ucu Molex'ya da SATA olup gücü PSU'dan alsam, bir ucu da 4 pin anakarta taksam, kalan 4 ya da 5 çoklayıcıya 3 pin ve 4 pin fanları taksam anakart üzerinden fanları kontrol edebilir miyim ya da sistem sıcaklığına göre tüm fanlar senkronize çalışır mı?

Geri
Yukarı