ARGB fan nasıl bağlanır?

EduardoCosta

Femtopat
Daha fazla  
Thermalright peerless Assassin 120 SE bir kule tipi soğutu aldım bunu takmayı başardım ancak daha önce hayatım boyunca hiç kasa montajı vs yapmadım.

ASUS Prime A620M-K AM5 bu da anakartım ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer fanlarınız da ARGB ise kasanızın arkasında kontrolcü olmalı. Kasanızın fan kablolarını takip edin bu kontrolcüye takılıysa soğutucunun ARGB kablosunu da buraya takacaksınız.

Stok soğutucu varsa eğer görseldeki gibi braketler yoktur, soğutucunun kutusundan çıkan braket ile takacaksınız.
Braket ile takılan başka soğutucu varsa eğer bu görseldeki braketleri de çıkarmanız gerek; sonra tekrar soğutucunun kutusundan çıkan aparatlar ile takacaksınız.
Bağlantısı görselde işaretlediğim CPU_FAN yazan yere fan kablosu, eğer kasada kontrolcü varsa "1" yazan yere kontrolcü bağlıdır o nedenle RGB kablosunu kontrolcüye takacaksınız. Eğer kontrolcü yoksa "2" yazan yere soğutucunun RGB kablosunu takabilirsiniz.
1.png

Stok soğutucu varsa eğer görseldeki gibi braketler yoktur, soğutucunun kutusundan çıkan braket ile takacaksınız.
Braket ile takılan başka soğutucu varsa eğer bu görseldeki braketleri de çıkarmanız gerek; sonra tekrar soğutucunun kutusundan çıkan aparatlar ile takacaksınız.
Bağlantısı görselde işaretlediğim CPU_FAN yazan yere fan kablosu, eğer kasada kontrolcü varsa "1" yazan yere kontrolcü bağlıdır o nedenle RGB kablosunu kontrolcüye takacaksınız. Eğer kontrolcü yoksa "2" yazan yere soğutucunun RGB kablosunu takabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1972658

Dediğiniz şekilde görseldeki 2 yazan yere taktım ve çalıştı çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı