ARGB fan tavsiye

FreiSeele

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, sorum basit ama cevabı bir o kadar karmaşık olacak. Gungnir 110M kasa ve B550 Tomahawk anakarta sahibim. Kasamın üst tarafı 2x14cm arka tarafı 1x12cm fan destekliyor, bundan dolayı 3'lü set halinde satılan 14Cm'lik fanlardan alamayacağım. Bana hem ARGB renk kalitesi hem de fan hız ve gürültüsüne göre alabileceğim en yüksek F/P'a sahip 2x14cm, 1x12cm ARGB fan ve kontrolcü önerebilir misiniz? Bütçe şu an için 500 lira düşünüyorum.

Bunlara bakabilirsin 2. attığım renk kalitesi daha iyi yalnız 1200RPM'li fanlar bunlar.
1500RPM olarak da bu var.
Aradaki 300RPM'e değmez bence.
1800RPM olarak bütçeni 6 TL aşarak bu var.

Açıkçası şu an sağlam bir kasa topladım fakat toplarken kasanın kendi fanlarının oto-RGB olduğunu fark etmediğim için onları değişeceğim, önceliğim gürültüsüz ve güzel pastel renklere sahip olması kalitesiz cırt renkte durmaması. Daha önce Cooler Master fan kullanmıştım ve bir süre sonra tıkırtı sorunları olmuştu o yüzden az da olsa ön yargım var markaya ama uzun zaman önceydi.

Ayrıca sessizlik hava kuvvetinden bir tık daha önemli gözümde çünkü sıvı soğutucu var kasamda bu fanlara ağır yük düşmeyecek nispeten.
Aradaki CFM degeri ve statik basinc değeri ne olacak 🤔

@FreiSeele Cooler Master'su an CFM ve statik basınç ile en mantıklı görülen ARGB fan dostum.

Bu modele şimdi bir göz attım ama gördüğüm kadarıyla kumandası çok işlevsiz duruyor yalnızca renk modlarına geçiş yapabiliyor ve sadece 4 renk moduna sahip videoda gördüğüm kadarıyla, açıkçası sarı turuncu gibi ara tonları da sabit olarak kullanma niyetindeyim...
Aradaki CFM degeri ve statik basinc değeri ne olacak 🤔

@FreiSeele Cooler Master su an CFM ve statik basınç ile en mantıklı görülen ARGB fan dostum.
Performans özellikleri göz dolduruyor ama dediğim gibi gürültü çekincesi, renk skalası ve kontrolcü kumandası pek içime sinmedi.
Bunlara bakabilirsin 2. attığım renk kalitesi daha iyi yalnız 1200RPM'li fanlar bunlar.
1500RPM olarak da bu var.
Aradaki 300RPM'e değmez bence.
1800RPM olarak bütçeni 6 TL aşarak bu var.

Hocam twister çok hoşuma gitti renk açısından, performans olarak bilgin var mı veya kullanmışlığın?

Son düzenleme:
Hocam Cooler Master, bu fanlar ile o olayi çözdüğünü iddia etti. Dark beş para etmez. Ne CFM degeri ne de statik basinc ile yaramaz.

Dark'ın ARGB'leri çok başarılı acaba CM'nin renk skalası daha geniş modelleri var mı? Linktekinin renkleri çok başarısız çünkü sadece 3 renk destekleyen ARGB ilk defa gördüm diyebilirim...

Geri
Yukarı