ARGB fanları hangi güç kablosu ile çalıştırabilirim?

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Anakartımda ARGB girişi yok. PSU Aerocool VX Plus 400W. 2 X SATA 2X Molex 1X Floppy girişleri var. 2 adet SSD'm bulunmakta SATA girişlerini kullanıyorum. Kasanın ARGB'lerini neyle bağlayacağım?

ARGB kontrolcüler var internette satılıyor. Onlardan alarak kasaya takarsanız kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Molex ile kontrolcüye güç vereceksiniz. Kontrolcüden çıkan kablolarla da fanlara güç vermiş olacaksınız.

Kasa geldiği zaman kontrolcüye bir süre bakınca herşey netleşecek merak etmeyin. Fan ARGB kabloları ve Güç kabloları bir süre kafa karıştırabilir fakat anlayacaksınız. Gerçi kablo sistemi nasıldır bilemiyorum 6 pinse ya da 4 pinse senaryolar değişir. Fan kabloları üzerinde küçük ok işaretleri olur bunlar + yı temsil eder bunu unutmayın. En kötü senaryo ile kasaya güç vermeden buradan yardım talep edin.

Bu kasanın fanlarını Molex ile takacağım yani değil mi hocam.

PSU'dan gelen kablo ile ARGB kartına Molex üzerinden bağlantı yapacaksınız. Fanlar içinde fanların üzerindeki kabloları kontrolcüye bağlıyacaksınız.

Son düzenleme:
PSU'dan gelen kablo ile ARGB kartına Molex üzerinden bağlantı yapacaksınız. Fanlar içinde fanların üzerindeki kabloları kontrolcüye bağlıyacaksınız.

Hocam umarım molextir ya. İnternette SATA da gördümde SATA girişim kalmadı.

Muhtemeldir ki molex olacaktır ama değilse bile büyük bir olay değil Molex to Sata dönüştürücüler var.
DKCHMAXV12-icgorsel-18.jpg

Arkadaş zaten yukarıda eklemiş. Bunların ikilileri oluyor alırsanız ileride bir tane de yedek Sata olur.
Tekrar düzeltiyorum bende ki Dark Tornado Fanların kontrolcüsüne baktım Sataymış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı