ARGB girişli R5 3600 için ASUS anakart önerisi

Bütçe
1000-1500

MelihGkk

Decapat
RAM
3600 MHz CL16
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar merhaba başlıkta belirttiğim gibi.

Kullandığım tüm ekipmanlar Aura Sync ve kasa fanları da dahil olmak üzere ama ne kadar baktıysam 3 pinli ARGB desteği olmayan kartlar var piyasada. Öneriniz var mı ASUS olması şart bu arada Aura Sync için. Hani tavsiyeniz nedir? B450 serisi en iyi veya B550 giris seviyesi.

Son düzenleyen: Moderatör:

@erme @Sir Benjamin
Teşekkürler ASUS Prime B550 Plus satın aldım çok uygun fiyata
Bunda da 3 pin yok, 4 pin var sanırım. Bu bütçede ASUS olup 3 pin 5V ARGB desteği olan anakart görmedim.

Yalnız bir sorum olacaktı benim sistemim M.2'ye yüklü ve eski kartım B450 S2 h. Acaba M.2'yi bu yeni aldığım ASUS karta takarsam format ister mi? Yoksa direk takip kullanabilir miyim?

@erme @Sir Benjamin
Teşekkürler ASUS Prime B550 Plus satın aldım çok uygun fiyata

Yalnız bir sorum olacaktı benim sistemim M.2'ye yüklü ve eski kartım B450 S2 h. Acaba M.2'yi bu yeni aldığım ASUS karta takarsam format ister mi? Yoksa direk takip kullanabilir miyim?

Takıp kullanabilirsiniz büyük ihtimalle. Sorun yaşarsanız format atarsınız.

Yalnız bir sorum olacaktı benim sistemim M.2'ye yüklü ve eski kartım B450M S2H. Acaba M.2'yi bu yeni aldığım ASUS karta takarsam format ister mi? Yoksa direkt takip kullanabilir miyim?

İsteyeceğini sanmıyorum, genelde format AMD ve Intel arasında geçiş yapıldığında atılabilir eğer istenilirse. Gerçi iki işlemci üreticisi de artık X86 64-bit mimarisini kullandığından ona da çok gerek olmayacaktır.

Takıp kullanabilirsiniz büyük ihtimalle. Sorun yaşarsanız format atarsınız.

Formattan kastınız direk Windows 10'nun her şeyi sil başta yükle seçeneğini mi seçmem gerek yoksa yeni OEM yeni sistem mi komple.
İsteyeceğini sanmıyorum, genelde format AMD ve Intel arasında geçiş yapıldığında atılabilir eğer istenilirse. Gerçi iki işlemci üreticisi de artık X86 64-bit mimarisini kullandığından ona da çok gerek olmayacaktır.

Ama Gigabyte olan her seyi kaldirmam gerek sanirim.

Ama Gigabyte olan her seyi kaldirmam gerek sanirim.

Belki, ne var ki sistemde Gigabyte'lık? RGB Fusion vardır herhalde, başka ne var? Onları kaldırabilirsin eğer sistem uygulaması gibi bir şey ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı