ARGB Hub'ı kontrol edilmiyor

0ExqutioN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x/Asus Dual 3070 OC/ASUS TUF B550M-E /16GB 3200MHZ DDR4/1 TB SSD/1 TB HDD
Selam, kasam GT301 anakartım ASUS Aura Sync destekli TUF B550M-E. Kasanın öndeki 3 fanı kontrol edilebilir RGB teknolojisine sahip. Sanırım bu yüzden gaminggendeki elemanlar arkaya Hub koymuş(bilgisayarı gaminggenden hazır sistem olarak aldım).Hub'ı incelediğimde 3 tane RGB girişine fan takılmış, Hub'ın kendi kablosunun ise 3 pinli kablosu var. Ben bu kabloyu anakartta add gen-2 yazan kısma takıyorum fakat herhangi bir şekilde uyumlu çalışmıyorlar RAM'larim ile halbuki işlemci fanının da aynı şekilde var ARGB girişi, oraya takınca uyumlu çalışabiliyor. Hub'da mı anormallik var diye işlemci fanını taktım, sonrasında o da diğer 3 fanla uyumlu çalıştı fakat renkleri sadece kasanın üstündeki tuş ile ayarlayabiliyorum programda görmüyor(Armoury Crate).yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Öncelikle aynı kasaya sahibim ve HUB kasanın bir parçası olarak yanında geliyor. Eğer ana kartındaki ARGB çıkışına HUB kabloyla direkt bağlıysa kasanın ön üst kısmındaki RGB'leri değiştirebildiğin HUB kontrolcüsü düğmesine 10 15 saniye kadar basılı tut. Yeşil bir ışık yanıp sönecektir HUB'a bağlı olan cihazlarda. Bu sayede ana karttan kontrol moduna geçirmiş olacaksın. Sonrasında Armory Crate üzerinden kontrol edebilirsin. Tekrar kontrolcü moduna geçmek istersen kasanın önündeki tuşa bir kere basman yeterli. Ama bir sefer Ana Kart moduna geçirmen yetiyor zaten. Sonrasında devamlı o modda kalıyor.

Öncelikle aynı kasaya sahibim ve Hub kasanın bir parçası olarak yanında geliyor. Eğer ana kartındaki ARGB çıkışına Hub kabloyla direkt bağlıysa kasanın ön üst kısmındaki RGB'leri değiştirebildiğin Hub kontrolcüsü düğmesine 10 15 saniye kadar basılı tut. Yeşil bir ışık yanıp sönecektir Hub'a bağlı olan cihazlarda. Bu sayede anakarttan kontrol moduna geçirmiş olacaksın. Sonrasında Armoury Crate üzerinden kontrol edebilirsin. Tekrar kontrolcü moduna geçmek istersen kasanın önündeki tuşa bir kere basman yeterli. Ama bir sefer anakart moduna geçirmen yetiyor zaten. Sonrasında devamlı o modda kalıyor.

Çok teşekkür ederim, 10 15 saniye basmak hakkında fikrim yoktu ve işe yaradı.

Geri
Yukarı