ARGB LED şerit anakarta bağlanır mı?

obacavcav

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, elimde resimdeki uca sahip ARGB şerit LED var. Çok araştırdım ama bu girişin adını bulamadım. Ne diye geçiyor bu kablo?

Bir ucu bu girişe girecek, diğer ucu da anakartın üzerindeki LED girişlerine bağlayacak bir adaptör alsam tehlikeli olur mu? Baktığım videolarda bu kablonun erkeğini LED'e lehimleyip takıyorlar, ki bende de o kablodan var, ama lehim yapmayı hiç beceremiyorum.

20230713_172024.jpg
20230713_172641.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öncelikle anakartında argb desteği var mı bunu öğrenmelisin. Anakartındaki yalnızca rgb çıkışı varsa bu 12 volttur ve bunu argb ye çevirmek için dönüştürücü kablo, çevirici falan yok bunu öğrenmelisin çünkü, rgb ile argb ledler tamamen farklı yapıda ve ayrı voltajlarda çalışır. 12 volt rgb çıkışıyla 5volt argb ledi yakarsın çöp edersin. Resimde gösterdiğin kablo ise sp107e gibi argb kontrolcülerle uyumlu çalışan uçtur. Anakartında argb çıkışı varsa da bu uç uymaz. O ucu kaldırıp anakart uyumlu uç takmalısın ancak yazdığına göre bu işlerde iyi değilsin. Bence Anakartında argb çıkışı mevcutsa direk anakart uyumlu başlıkla satılan bu argb şerit ledi alabilirsin. Anakartında argb uyumu yoksa satadan beslenerek çalışan kasa içi argb kontrolcüler var onlarda bu aşağıda ledle uyumludur. Ws2812B PC Anakart uyumlu 1.METRE Argb Şerit Led 5V Fiyatları ve Özellikleri

JST kablo bu. Zamanında bana da lazım olmuştu ve Aliexpress'te buldum ama burada bulamadım. Pahalıya gelince de kendim yaptım kabloyu. Ücretli olarak hazırlayabilirim.

Eki Görüntüle 1864510
Çok teşekkürler, sonunda ne aradığımı biliyorum artık. Bir şekilde alma yolunu bulurum ben.

Dostum öncelikle anakartında argb desteği var mı bunu öğrenmelisin. Anakartındaki yalnızca rgb çıkışı varsa bu 12 volttur ve bunu argb ye çevirmek için dönüştürücü kablo, çevirici falan yok bunu öğrenmelisin çünkü, rgb ile argb ledler tamamen farklı yapıda ve ayrı voltajlarda çalışır. 12 volt rgb çıkışıyla 5volt argb ledi yakarsın çöp edersin. Resimde gösterdiğin kablo ise sp107e gibi argb kontrolcülerle uyumlu çalışan uçtur. Anakartında argb çıkışı varsa da bu uç uymaz. O ucu kaldırıp anakart uyumlu uç takmalısın ancak yazdığına göre bu işlerde iyi değilsin. Bence Anakartında argb çıkışı mevcutsa direk anakart uyumlu başlıkla satılan bu argb şerit ledi alabilirsin. Anakartında argb uyumu yoksa satadan beslenerek çalışan kasa içi argb kontrolcüler var onlarda bu aşağıda ledle uyumludur. Ws2812B PC Anakart uyumlu 1.METRE Argb Şerit Led 5V Fiyatları ve Özellikleri
Anladım teşekkürler. Bu şeritleri daha pahalı sanıyordum ben. Biraz araştırma yapmam gerekecek anlaşılan.

Yeni konular

Geri
Yukarı