ARGB ve Asus Aura Sync

mba

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Asus Tuf Gaming B450 Plus 2 isimli bir anakart buldum. Bu anakart Aura Sync destekliyor.

Kasaya şu fanlardan ve çoğaltıcıdan almak istiyorum. ARGB ve Asus Aura destekliyor.

https://www.teknobiyotik.com/aerocool-duo12-pro-3x12cm-argb-adreslenebilir-rgb-led-fanli-uzaktan-kumandali-6xfan-destekli-coklayici-otomatik-hiz-ayarli-pwm-kasa-fani-ae-duo-pro.html

Bu çevirici, Aura için 3 pinlik olan bağlantıyı gösteriyor. Ama anakartta 3 pinlik giriş yok. 12V RGB girişi var.
Çoğaltıcının 2 tane dört girişlik aparatı var.
4Pin Hub bağlantısı ve PWM 4 pin bağlantısı. Bunlardan uygun olanı 12V yerine takıp mı aura sync senkronu yapacağım ?

Konuyu başka arkadaşlar için araştırmalarım neticesinde cevaplıyorum. ARGB uyumlu fan alındığı zaman anakartta 3Pin giriş olmalı. Fanlar birden fazlaysa 3Pin çoğaltıcı ile aparatta birleştirip daha sonra aparatın 3Pin başını anakartın 3Pin yerine sokmak gerek.

Konuyu başka arkadaşlar için araştırmalarım neticesinde cevaplıyorum. ARGB uyumlu fan alındığı zaman anakartta 3Pin giriş olmalı. Fanlar birden fazlaysa 3Pin çoğaltıcı ile aparatta birleştirip daha sonra aparatın 3Pin başını anakartın 3Pin yerine sokmak gerek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı