ARGB vs. RGB

Kastanbolu

Kilopat
Ben ışık şölenlerini çok seviyorum, keza kaliteli olmalarınıda tabii ki.
Aldığım bütün parçalarda buna önem veririm ama şu an kullandığım kasa Aerocool One e-clipse, ben bu kasa yerine başka kasa alacağım ama ARGB mi yoksa RGB olarak mı kasa almalıyım kararsız kaldım saçma sapan renkleri var kasaların en zorlandığım konu bu ikisi arasında ki fark ARGB'de daha mı fazla renk çeşiti var?

ARGB'de rengini değiştiriyorsun, RGB'de kendi kafasına göre değişiyor.
Yanlış bilgi.

Addressable RGB bileşenlerin üzerindeki LED'ler birbirinden farklı renk ışık verebilirler ama normal RGB olanlarda topyekûn aynı renk yanar. Her ikisinde de kontrolcü üzerinden efekt kontrolü mümkün.

ARGB: Adressable RGB
RGB: Normal RGB

Adressable yani adreslenebilir/ayarlanabilir RGB demek genellikle masaüstünden bir yazılımla kontrol edilebilen RGB'yi ifade eder. Asus Aura Sync vs.

Normal RGB ise sizin ayarlamanıza izin vermez ve daha önceden içine kodlanmış olan RGB profilini kullanarak ışıklandırma yapar ki bu genellikle gökkuşağı efektidir.

Kısaca birini kafanıza göre ayarlayabilirsiniz diğeri ise ayarlanmaz.

ARGB'de rengini değiştiriyorsun, RGB'de kendi kafasına göre değişiyor.
ARGB:
indir.jpg

RGB:
images.jpg

ARGB resimdeki gibi aynı anda birden fazla renk yanabiliyor. RGB de ise aynı anda tek renk yanıyor. Ama ikisini de sen ayarlayabiliyorsun.

ARGB: Adressable RGB
RGB: Normal RGB

Adressable yani adreslenebilir/ayarlanabilir RGB demek genellikle masaüstünden bir yazılımla kontrol edilebilen RGB'yi ifade eder. Asus Aura Sync vs.

Normal RGB ise sizin ayarlamanıza izin vermez ve daha önceden içine kodlanmış olan RGB profilini kullanarak ışıklandırma yapar ki bu genellikle gökkuşağı efektidir.

Kısaca birini kafanıza göre ayarlayabilirsiniz diğeri ise ayarlanmaz.

Yanlış bilgi. RGB bileşenler de kontrolcü ile ayarlanabilir. İnsanları yanlış yönlendirmeyi bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı