Arif v 216 Deneyimim

Ben bir filmin komedi sınıfına girip girmediğini ; Salondaki izleyicilerin hangi aralıkla, ne kadar ve hangi ses düzeyinde güldüğüne bakarak anlarım.

V216'da toplasan 5 kere kısık sesle 1 saniye sürecek şekilde güldüler. Asla komedi klasmanına giren bir film değil benim gözümde. Biz burada komedi tarafını tartışıyoruz.

Sorun komedi filmi kriterinden sınıfta kalması değil bu filmin, hocam.

Sorun bu filme bu kriterin uygulanması.

Bu adam aynı zamanda bir aktör ve yönetmen.

Envanterinde saf mizah dışında basit ama sıcak eğlence, sıradışı ilginç olaylar zinciri, çocukça hayallere dayanılarak oluşturulmuş senaryo taslakları gibi şeyler bulundurmasına izin vermelisiniz, bu adamın.

Örneğin Av Mevsimi'nde hiç gülmedik, ne başarısız adam, desek olur mu? :D

Ki o filmde de salt mizah sempatizanlarının, bu adama da asabiyet yakışır mı be, şeklindeki yorumlarından farklı olarak ben Cem Yılmaz'ın gayet iyi bir performans ortaya koyduğunu düşünüyorum.

Veya Son Umut.

Genel olarak basit bir filmdi diyebilirsin ama Cem Yılmaz rolünü nasıl oynadı?

Hiç sırıttı mı?

Tamamen hayır.

Tekrar söylüyorum.

Cem Yılmaz'ın filmlerini bir karikatüristin eğlenceli ama çekici olmayan hayalleri olarak görün.

Diğer türlü hata edersiniz.

Ben de bir çok filmden haz etmiyorum.

Ama burada zaten Cem Yılmaz'ın iyi bir sınav verme kaygısı taşıdığından çok tipik bir tatil yeri animatörü bilinci ile film yaptığını göz önünde bulundurmak lazım.

Unutmayalım ki iyi bir animatör sevilmese bile eğlendirir. :D

Dikkat ederseniz zaten ben de burada bu filmlere düşük not veriyorum. :D

Vasat ta olsa bir insanın özellikle Cem Yılmaz'ın içinden geldiği gibi filmler çektiğini görmek bence hoş bir tablo. :D

Bu filmleri bunu bilerek izlediğinizde gerçekten zevk alıyorsunuz. :D

Bi' nevi delidir, ne yapsa yeridir tarzı bir anlam çıkabilir buradan fakat ben daha çok, özgür ve mutlu bir deliyi bir miktar sağduyuyla / anlayışla seyretmek eğlenceli bir iş olsa gerektir diye düşünüyorum. :D

Hele ki bu deli Cem Yılmaz'sa. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı