Arızalı RAM

ZantiagO

Hectopat
İyi günler, 31.05.2021 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan gidip elden Corsair Vengeance RGB Pro sl 3600MHz CL16 RAM satın aldım. Eve geldiğim de XMP açtığım zaman mavi ekran hatasına düşüyordu sistem açılmıyordu. XMP kapatıp manuel olarak 3600 çektiğim de yine mavi ekran veriyordu. Bende test amaçlı kendi sistemime taktım denedim ve mavi ekransız açıldı ama bu sefer uygulamalar hata verip kapanıyor, oyunlar hata verip kapanıyordu, ve sistemin kasmasına yol açıyordu. Aynı model RAM'leri bende kullanıyorum ve sorun yok şu an da diğer RAM'ler garantide olduğu için de benim sistemimdeki RAM'leri 8/8 bölmek zorunda kaldık iki sisteme ve XMP'ler açık şekilde sorunsuz kullanıyoruz. Ama konu şu ki ben bu ürünleri garantiye gönderdim 2 haftadır bekliyorum, arıyorum ediyorum en sonunda RAM'ler geri geldi ve test ettik sağlam parça uyumuna bakıp test edin diye bir not düşülmüş. Bende kabul etmeyip ürünleri tekrar geri servise gönderilmesini istedim, ve gönderdim sorum şu tekrar aynı problemi yaşamamak için ne yapmam lazım? Ürünler arızalı Memtest86 ile test yaptığım da RAM'ler ilk 1/4 aşamasında hatalar verdi. Çıkarıp kendi sistemimde test yaptım kendi sistemimde ise 2. aşamaya kadar 78 hata verdi. Ve bunlara rağmen nasıl test ettik sorun yok diyebiliyorlar? Ben test ettiklerine inanmıyorum bile. Ürün ilk garantiye gittiğin de kabul etmeyip geri göndermişlerdi. Vatan Bilgisayar devreye girerek tekrar gönderim sağladığında ise sorun yok sağlam olarak not düşülüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_6306.jpg
    IMG_6306.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 43
Ürün bu haliyle hatalı olduğu belli:D
İki RAM'i ayrı ayrı takıp test edin. Hatalı olanı bulup iki sistemde de tek başına deneyin. İkisinde de hata verirse ekran görüntüsüyle gönderin. Ha yine sorunsuz derlerse Corsair'in kendisiyle iletişime geçin. Hatta direkt Corsair'le iletişime geçmek en iyisi olabilirdi.

Vatan Bilgisayar klasik işte, Türkiye'de işini düzgün yapan firma sayılı. Tüketici hakem heyetine başvurun.

Penta bakıyor garanti konusunda servisten gelen karara göre hareket ediyorlarmış. Ürün geri geldi diye mesaj geldi gittim almak için bir şey yapılmamış kabul etmiyorum diyorum geri göndereceğim adam bana inatla ürün test edin tekrar getirin gönderelim yeni kayıt kapattım gönderemem diyor. Bende bu ürün geri gidecek diye karşılıklı sert şekilde tartıştık en sonunda yetkili birini bulmak için içeride bağırınca takım lideri geldi öyle saçmalık olamaz ürünü geri gönderin vs yaptı gönderdi. Hepsi ayrı ayrı reklam yapıyor sesiniz çıkana kadar sizi başınızdan etmeye bakıyorlar ses çıkarın susmayın bu ürün tekrar aynı bahane ile geri gelirse değişim yapılmadan hakem heyetine başvuracağım. Sorun yok daha önce 6 tane açıp kazandığım var 7. yolda gibi görünüyor.
iki RAM'i ayrı ayrı takıp test edin. Hatalı olanı bulup iki sistemde de tek başına deneyin. İkisinde de hata verirse ekran görüntüsüyle gönderin. Ha yine sorunsuz derlerse Corsair'in kendisiyle iletişime geçin. Hatta direkt Corsair'le iletişime geçmek en iyisi olabilirdi.

O yolu da deneyeceğim. Teşekkür ederim.

iki RAM'i ayrı ayrı takıp test edin. Hatalı olanı bulup iki sistemde de tek başına deneyin. İkisinde de hata verirse ekran görüntüsüyle gönderin. Ha yine sorunsuz derlerse Corsair'in kendisiyle iletişime geçin. Hatta direkt Corsair'le iletişime geçmek en iyisi olabilirdi.

Corsair Türkiye ile mi? Yoksa direk global ile mi iletişime geçmeliyim? Teşekkürler.

Geri
Yukarı