İşletim sistemi
Windows 10

Elektrikci_Hasan

Centipat
Katılım
31 Aralık 2019
Mesajlar
3.433
Makaleler
1
Çözümler
22
Yer
Trabzon
Şimdi ARK Survival Evolved'de böyle sıkıntılar olduğunu duymuştum. Yaklaşık 1.5 saattir araştırma yapıyorum nasıl çözerim diye Reddit'i de taradım ama yok. Hiçbir dilde kaynak bulamadım Steam kısmında çeşitli yollardan çözülüyor, Mods klasörüne farklı işlemler uygulanıyor falan filan lakin Epic Games tarafında bu problemin çözümünü bulamadım, işin içinden çıkamadığım için son çare konu açıyorum arkadaşlar varsa çözebileniniz anlatırsa makbul olur.

Oyunu 4 DLC ile birlikte indirdim.
Oyun = 60GB
DLC'ler = 106.84GB
Epic Games klasöründe oyunun kapladığı alan = 207GB

1.png


Resimde gözüktüğü üzere oradaki 4 DLC'yi de ücretsiz yapmışlar. Önce normal oyunu indirdim 40GB indirdi ama genişleyip 60GB oldu ona eyvallah genişleme olayını biliyorum ama sonradan buradan DLC leri indirdim bunlarda mı genişledi? Eğer DLC ler de genişliyorsa bu bir sorun değil ama genişliyorsa da niye bu oyun hakkında bu kadar çok konu var ve boyutunu çeşitli yollardan azaltabilen insanlar var?

Bulabildiğim tek kaynak Epic Games kısmında, ARK > ShooterGame > SeekFreeContent klasörünü silmek. Eğer 40GB olsa direk sileceğim lakin 112GB gözüküyor 😅 işin içinden çıkamadım arkadaşlar 40GB de boru değil eğer halledilebiliyorsa çözmek isterim.

Oyun + 4DLC = 166.84GB yapıyor, ama diskte 207GB yer kaplıyor. ( 40.16 GB'lik fazlalık )
 
KS
Elektrikci_Hasan

Elektrikci_Hasan

Centipat
Katılım
31 Aralık 2019
Mesajlar
3.433
Makaleler
1
Çözümler
22
Yer
Trabzon
İçindeki sıkıştırılmış dosyalar açılınca ve ön belleğe alınan bilgilerle beraber normal bence
DLC'ler de mi açılıyor? Yani bu genişleme olayı DLC lerde de mi var? Diğer sorum ön belleğe alınan bilgileri nereden takip ediyoruz? Hiçbir ön belleğin 40GB harcadığını görmedim o yüzden soruyorum.
 

Fregat.

Picopat
Katılım
22 Nisan 2020
Mesajlar
477
Çözümler
2
Yer
Yerel Disk (C:)
Önbelleğide var kankam bu işin DLC güncellemeleri önbellekleri falan dersek çok normal kafanızı yorduğunuza değmez.
 
Yukarı