ARK için grafik ayarı önerisi

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar ARK Survival Evolved oyununda grafik ayarlarını epik yaptığım zaman motion blur hariç grafikler tam istediğim gibi oluyor fakat 20FPS civarlarında oynayabiliyorum, bu durum rahatsız ettiği için ayarları 1 kademe düşürerek yüksek yapıyorum fakat bu sefer de her taraf resmen piksel piksel oluyor, görüntü gözlerimi ağrıtmaya başlıyor. Bunun bir ortası yok mudur? MSAA ayarı göremedim, kenar yumuşatma yapıyorum yine düzelmiyor, orta grafiklerde pikselleşme sorununu nasıl düzeltebilirim?

Bende de şöyle bir sistem var. Sizce açar mı? Gta v düşük grafiklerde açıyor. Tabi açarken biraz can çekişiyor, fan coşuyor 😀
Aslında ikiside 2015 yılında çıkmış grafikler arasında pek bir fark yoktur diye düşünüyorum ama bilemedim.
Optimizasyon farkı var, ARK'ın optimizasyonları biraz daha kötü.

Yani kaldırmaz mı diyorsunuz?
Yani sistemine kötü denemez ama, konu sahibi arkadaşin sistemi zor açmiş seninkini bilemem ama dene bence çok istiyorsan, bazi oyunlarda bazi sistemler kaldirmasa bile uyuşabiliyor birde bu sistemle gta düşük ayarlarda 20fps nedir ya ben daha kötü sistemde low-mediumda 30-35 arasi aliyorum garip :D

Yani sistemine kötü denemez ama, konu sahibi arkadaşin sistemi zor açmiş seninkini bilemem ama dene bence çok istiyorsan, bazi oyunlarda bazi sistemler kaldirmasa bile uyuşabiliyor birde bu sistemle gta düşük ayarlarda 20fps nedir ya ben daha kötü sistemde low-mediumda 30-35 arasi aliyorum garip :D
Ekran kartı biraz daha iyi olsa bende sistemimden menunum. 2012 yılında çıkan oyunları yüksek grafikler ile oynuyorum. 2013 yılını bilmiyorum ama herhalde en kötü orta grafiklerde acar Bioshock 3 filan 😀

Gta v gelince tüm grafikleri aşağıya çektim. Gelişmiş grafiklerin hepsi de kapalı. Ama yine de hızlı araba sürerken çok takılıyor. Bir ara bazı ayarları yükseğe çektim. Mühteşem gözüküyordu. Şimdi de tüm ayarları mediuma çekeceğim. Bakalım o zaman nasıl bir performansla karşılaşacak. 😀 En doğru ayarı bulmaya çalışıyorum.

Ekran kartı biraz daha iyi olsa bende sistemimden menunum. 2012 yılında çıkan oyunları yüksek grafikler ile oynuyorum. 2013 yılını bilmiyorum ama herhalde en kötü orta grafiklerde acar Bioshock 3 filan 😀

Gta v gelince tüm grafikleri aşağıya çektim. Gelişmiş grafiklerin hepsi de kapalı. Ama yine de hızlı araba sürerken çok takılıyor. Bir ara bazı ayarları yükseğe çektim. Mühteşem gözüküyordu. Şimdi de tüm ayarları mediuma çekeceğim. Bakalım o zaman nasıl bir performansla karşılaşacak. 😀
Ama keyif aldigin sürece fps'yi falan unutuyor insan keyif almadigin sürece fps veya performansin önemi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı