ARK: Survival Evolved nasıl oynanılmalı?

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Bugün Steam'dan ARK: Survival Evolved aldım. Biraz göz gezdirdim ancak oyundan pek bir şey anlayamadım. Oyunu biraz anlatabilir misiniz? Neler yapmam gerekli ya da neler yapmamalıyım?

Bugün Steam'dan ARK: Survival Evolved aldım. Biraz göz gezdirdim ancak oyundan pek bir şey anlayamadım. Oyunu biraz anlatabilir misiniz? Neler yapmam gerekli ya da neler yapmamalıyım?

Daha öncelerinden Ark izlemek çok keyif verirdi bana. Bildiğim kadarıyla yeni save açarken modlayarak açıyorlar, loot derecelerini x10 falan arttırıyorlar yoksa çekilmez oluyormuş oyun. Daha iyi bilenler elbette daha iyi anlatacaktır. Bende oynamayı düşünüyorum 1 senedir kütüphanede duruyor indirimde almıştım fakat hep tek olunca sıkılırım diye düşünüyorum. Benim içinde yararlı bir konu olur.

İlk önce bir parasaur evcilleştirmen gerekiyor. Onun için de sapan yapmalısın. Sahillerde taş çok oluyor. Parasaur ve o tarz küçük hayvanları bola atıp bayıltabilirsin. İlk geçtiğin levellarla gelen puanları cana bas. Odun ve taş gibi malzemeleri toplayıp evcilleştirdiğin hayvanların üstüne atabilirsin.

Büyük bir yırtıcı gördüysen kaçmalısın. Eğer yakınlarda otobur hayvanlar varsa onların üstüne doğru koşarsan iyi olur. Böylece yırtıcılardan kaçabilirsin. Bataklık ve dağ biyomlarına sakın gitme. Oradaki hayvanlar insanları çok kolay öldürebiliyor. Ev yapmak için en iyi konum sahil.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce bir parasaur evcilleştirmen gerekiyor. Onun için de sapan yapmalısın. Sahillerde taş çok oluyor. Parasaur ve o tarz küçük hayvanları bola atıp bayıltabilirsin. İlk geçtiğin levellarla gelen puanları cana bas. Odun ve taş gibi malzemeleri toplayıp evcilleştirdiğin hayvanların üstüne atabilirsin.

Büyük bir yırtıcı gördüysen kaçmalısın. Eğer yakınlarda otobur hayvanlar varsa onların üstüne doğru koşarsan iyi olur. Böylece yırtıcılardan kaçabilirsin. Bataklık ve dağ biyomlarına sakın gitme. Oradaki hayvanlar insanları çok kolay öldürebiliyor. Ev yapmak için en iyi konum sahil.
Yanlış hatırlamıyorsam loot yapmaya yarayan özel bir dinazor vardı, kuyruğu dikenli. Alınan loot değerini arttırıyordu fakat adını hatırlayamadım. Biliyor musunuz ?

Arkadaşım oynuyordu hocam çok memnundu aşırı seviyordu bana da her fırsatta al al diyordu. Sanırsam beleş olmuş Steam'de. Bence kaçırılmaz güzel oyuna da benziyor.
Ark çok güzel bir oyun hocam fakat ben kişisel olarak böyle oyunlardan tek başıma oynarken sıkıldığım için hep video izliyordum.

Geri
Yukarı