ARK Survival Evolved Oynarken Sistem Reset Atıyor

BeroM

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım GTA 5, Ark Survival Evolved gibi yük isteyen oyunlarda restart atıyor.
Bilgisayarımın yükteyken ısıları: GPU 60 - 69 arası CPU 60 65 arası.
İlk başta bu olay işlemcinin ısısından dolayıydı 90 derece gördüğü için bende bu yüzden işlemci macununu değiştirip ısıyı düşürdüm bir süre olmadı.
Sonra RAM'lerimi 2 X 8 yaptım normalde 1 X 8 idi 2 X 8 yaptıktan sonra MHz'leri 3200 çekince direkt oyunlara girdikten sonra 1 dakika içinde restart atıyor.
RAM'lerimi 1 X 8 yapınca artık gene yapıyor.
RAM'lerimi tam performansı kullanmamakla beraber 2133 MHz kullanıyorum ve gene bilgisayarım restart atılıyor.
Bir ara bilgisayarın BIOS pilini çıkarttım ve taktım 2 3 bir şey olmadı sonra bir daha olmaya başladı. Yardım edin ona göre bir şey yapayım.

Dostum öncelikle iyi geceler oyundayken sıcaklık 90 derecenin üstüne çıkıyor ise güç kaynağın arızalı veya yetersiz olduğu için kendini korumaya alıyor olabilir eğer ekran kartın AMD ise undervolt moduna alıp dene veya uygun bir 240mm sıvı soğutma al sorun çözülmez ise bile en azından güzel ve yeni bir soğutucun olur ileride güçlü işlemci aldığında sıcaklık sorunu yaşamazsın :) iyi geceler diliyorum

Dostum öncelikle iyi geceler oyundayken sıcaklık 90 derecenin üstüne çıkıyor ise güç kaynağın arızalı veya yetersiz olduğu için kendini korumaya alıyor olabilir eğer ekran kartın AMD ise undervolt moduna alıp dene veya uygun bir 240mm sıvı soğutma al sorun çözülmez ise bile en azından güzel ve yeni bir soğutucun olur ileride güçlü işlemci aldığında sıcaklık sorunu yaşamazsın :) iyi geceler diliyorum
sağolun önerdiğiniz için ama ekran kartı maks 70 derece görüyor ben sıcaklıktan kapandığını düşünmüyorum bios güncellemesinden azda olsa şüpheleniyorum.En son update 2019 yılında yapılmış

Sağ olun önerdiğiniz için ama ekran kartı maksimum 70 derece görüyor ben sıcaklıktan kapandığını düşünmüyorum BIOS güncellemesinden az da olsa şüpheleniyorum. En son Update 2019 yılında yapılmış

Eğer hata vermeden atıyorsa AMD ekran kartları ortak problemi. FurMark'ı indir, testi açık bırak, 1 2 saat iyice kart kendine gelsin. Sonra tekrar gir oyuna. 3sene 5600XT kullandım az çektirmedi, en son böyle çözdüm.

Eğer hata vermeden atıyorsa AMD ekran kartları ortak problemi. FurMark'ı indir, testi açık bırak, 1 2 saat iyice kart kendine gelsin. Sonra tekrar gir oyuna. 3sene 5600XT kullandım az çektirmedi, en son böyle çözdüm.

Reis sadece oyunlarda sıkıntı çıkıyor işlemciyi strese soktum hiçbir şey olmadı ekran kartını soktum bir şey olmadı ikisnii bir anda soktum gene bir şey olmadı ama oyuna girince reset atıyor.
Şimdi RAM'i garantiye gönderdim eğer olumlu bir sonuç olursa yazarım

Reis sadece oyunlarda sıkıntı çıkıyor işlemciyi strese soktum hiçbir şey olmadı ekran kartını soktum bir şey olmadı ikisnii bir anda soktum gene bir şey olmadı ama oyuna girince reset atıyor.
Şimdi RAM'i garantiye gönderdim eğer olumlu bir sonuç olursa yazarım.

Tamamdır dostum haber et bizde faydalanalım sorun neymiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı