Arka fan nereye bağlanır?

İslemci fanini taktiginiz yerin oralarda 4 pimli bir giris var mı peki?
CPU_OPT1 var yaninda baska yok.
Kabloların hangisinin nereden geldiğini tam olarak çekip bir daha atabilir misin? Çözdüm sayılır. Ara kablo lazım.
Hocam konu eklerindeki kirmizi ve sariyla isaretlediklerim arka fandan geliyor. Mavi ile isaretledigimde buyuk ihtimal on fanlardan geliyor. Gordugum kadariyla on fanlar o kablolar ile birbirlerine baglanmis.

CPU_OPT1 var yaninda baska yok.

Hocam konu eklerindeki kirmizi ve sariyla isaretlediklerim arka fandan geliyor. Mavi ile isaretledigimde buyuk ihtimal on fanlardan geliyor. Gordugum kadariyla on fanlar o kablolar ile birbirlerine baglanmis.
Hocam aynı fandan iki farklı uç mu çıkıyor? Kırmızı renkli olan 4 pinli dişi kablo fan üzerindedir. Diğer erkek pin?

İfadeler: 202
Anakart üzerinde sys fan yazan belki 5 den fazla soket olması lazım tabi anakarttan anakarta değişiyor oralardan herhangi birine takabilirsiniz ama tavsiyem bütün fanları 1 den başlayarak takın ki düzenli olsun ilerde sıkıntı çıktığında hangi soket sıkıntılı araştırmaya gerek kalmaz

Hocam sys_fan yazan birsey yok ve on fanlar anakarta bagli degil ama calisiyorlar. PSU'ya baglilar muhtemelen.

Sadece 4 pinli dişi olanı CHA_FAN slotuna takar mısın hocam? Rainbow mu fan?
Evet rainbow ama RGB'su calismasada olur. Kendisi calissa yeter.
Takmayi deniyorum CHA_FAN'a sorun olmaz degil mi?

Chasis fan ve system fan aynı şey zaten bir şey olmaz.

İfadeler: 202
Hocam sys_fan yazan birsey yok ve on fanlar anakarta bagli degil ama calisiyorlar. PSU'ya baglilar muhtemelen.

Tak hocam sorun olmaz.

Normalde kasanın arkasında daha doğrusu kabloların saklandığı gömüldüğü kısımda bir rgb controller olur bütün fanlar rgb gücünü ordan alır o da PSU ya bağlıdır ama fan dönme gücünü anakarttan alır

Ama kasanin onundeki fanlar anakarta bagli olmadan calisiyor. PSU'ya baglilar galiba.

Bu sekilde diger fanlarin kablosuna baglamam gerekiyor olabilir mi?

@Cengizhan DOLAK @İbrahim Arıkan @Airi

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…